Lekcja historii

6

9 sierpnia 2009 roku uczestnicy projektu: mÅ‚odzież z naszego gimnazjum wraz z francuskimi kolegami, pod opiekÄ… liderów wyruszyÅ‚a na lekcjÄ™ historii do OÅ›wiÄ™cimia. PoznaliÅ›my miejsce pamiÄ™ci narodowej – KL. Auschwitz. WstrzÄ…sajÄ…ce wrażenie na mÅ‚odzieży wywarÅ‚y eksponaty, a wÅ›ród nich przedmioty codziennego użytku i zabawki należące do dzieci, które zginęły w obozie koncentracyjnym.

W ciszy i skupieniu zwiedzaliśmy teren obozu, który jest jednym z największych cmentarzy świata.

3

Oddaliśmy hołd ofiarom obozu przed ścianą straceń i odwiedziliśmy celę śmierci Ojca Maksymiliana Kolbego.

UczestniczyliÅ›my w zajÄ™ciach warsztatowych w „Walka i martyrologia narodu polskiego w latach 1939-1945” (grupa polska) oraz „Deportowani z Francji do Auschwitz” (grupa francuska).

4

W porze popołudniowej udaliśmy się do Wadowic, gdzie zwiedziliśmy Bazylikę Mniejszą oraz dom rodzinny Jana Pawła II.

Organizowanie wyjazdów edukacyjnych należy już do tradycji naszej szkoły.

5

Rating: 6.7/10 (11 votes cast)
Lekcja historii, 6.7 out of 10 based on 11 ratings