„Jak nie czytam, jak czytam”. Ogólnopolska akcja masowego czytania

Dnia 10 czerwca br. nasza szkoła przyłączyła się do niespotykanej dotąd akcji – ogólnopolskiego masowego czytania. Tego dnia o godzinie 10.00 – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz rodzice zebrali się w wyznaczonych miejscach z książkami i czytali je. Zorganizowano też inne przedsięwzięcia towarzyszące.
Głównym celem akcji było ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie w całej Polsce i jednocześnie promowanie mody na czytanie. Zdarzenie było też okazją do dyskusji na temat roli czytania w naszym życiu, dostarczyło również ogromnej wiedzy o gustach czytelniczych naszych wychowanków. Uczniowie mieli okazję poznać najstarsze książki z naszej biblioteki, obejrzeli też książki najmniejszego i największego formatu, a niektórzy sięgnęli po pióro i sami próbowali pisać własne książki.
Przedsięwzięcie dostarczyło wiele radości wszystkim czytającym, a także satysfakcji, że mieliśmy okazję włączyć się do szlachetnej akcji zachęcającej do sięgania po książki i czytania ich jak najczęściej.

Rating: 9.4/10 (11 votes cast)
„Jak nie czytam, jak czytam”. Ogólnopolska akcja masowego czytania, 9.4 out of 10 based on 11 ratings