Uniwersytet Świadomego Rodzica

Rusza kolejna edycja Uniwersytetu Świadomego Rodzica organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sulejówku. Tym razem chętnych rodziców i nauczycieli do siedziby zaproszono do Poradni na wykład w dniu 20 października 2022 r. o godzinie 18.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli dotrzeć osobiście umożliwiony jest udział w przedsięwzięciu w formie zdalnej.
Tematem najbliższego wykładu będzie „Rola aktywności fizycznej w procesie ogólnorozwojowym dziecka”.
Wykład można oglądać pod linkiem, który będzie aktywny przez około miesiąc do następnej prelekcji.
Poniżej link – skopiuj i wklej.

Rating: 8.5/10 (2 votes cast)

Laboratoria Przyszłości – kulinaria w klasie 2 c.

Po cyklu lekcji o owocach, warzywach i zdrowym odżywianiu przyszła pora na działanie. 12 października uczniowie klasy 2 c zaopatrzeni przez rodziców w owoce kiwi i banany stanęli przed trudnym zadaniem – trzeba było z tych owoców zrobić dżem. W realizacji pomogła pani Joanna Goral – mama jednego z uczniów. W pracowni wyposażonej w kuchnię uczniowie obrali i rozdrobnili owoce, włożyli je do garnka, a mama – uważnie obserwowana i zasypywana pytaniami – zagotowała je, przełożyła do słoiczków i odstawiła do wystygnięcia. Na drugi dzień każdy uczeń otrzymał zdrowy dżemik do zjedzenia w domu.
Anna Przybysz – wychowawczyni klasy 2 c

Wiecej »

Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

Same sukcesy. Wysyp medali naszych uczniów!

17 października nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Gminnych Biegach Przełajowych „Chobot 2022”. Zawody okazały się dla nas bardzo udane, nasi uczniowie praktycznie w każdej kategorii zdobyli złote medale!
Szczegółowe wyniki naszych uczniów:
IV kl. Dz: I miejsce – Hanna Dąbrowska (4d)
IV kl. Chł: I miejsce – Aleksander Dróżdż (4d)
V kl. Dz: I miejsce – Małgorzata Orska (5d)
II miejsce – Barbara Cielusek (5d)
V kl. Chł: I miejsce – Kacper Jonasz (5e)
III miejsce – Damian Kaniuk (5e)
VI kl. Dz: I miejsce Anastazja Pielat (6d)
VI kl. Chł: I miejsce – Marcel Kosut (6d)
VII kl. Dz: I miejsce – Nadia Łukasiak (7b)
II miejsce – Zofia Pazio (7b)
VII kl. Chł: I miejsce – Damian Pustoła (7d)
VIII kl. Dz: I miejsce – Weronika Bereda (8e)
VIII kl. Chł: II miejsce – Jakub Goworko (8c)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Opiekunowie: Kamila Sielecka i Magdalena Lesiak

Dzień bez plecaka

12 października Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie prześcigali się w pomysłach na to, jak zapakować niezbędne rzeczy do szkoły. Na korytarzach można było zaobserwować młodzież z walizkami, wózkami dziecięcymi, wiadrami, kosiarkami czy koszami zakupowymi.

Wiecej »

Rating: 7.3/10 (4 votes cast)

Taneczne przerwy

Taneczne przerwy to kolejna atrakcja przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Kiedy na korytarzach szkolnych rozbrzmiewa muzyka uczniowie od razu zaczynają tańczyć, a niektórzy również podśpiewywać. Przerwy z muzyką będą organizowane cyklicznie.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z języków obcych MULTITEST 2022

Dnia 19.10.2022 r. pod opieką nauczycielek: p. A. Dziobak i p. M. Rudnik uczniowie wzięli udział w ogólnopolskich olimpiadach: z języka angielskiego i języka niemieckiego pt. „MULTITEST 2022”. Konkursy te, ogłoszone przez Centrum Edukacji Szkolnej zostały przeprowadzone wśród uczniów szkoły podstawowej klas VII i VIII. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej pozaszkolnej wiedzy z zakresu środków leksykalno-gramatycznych, a także mogli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu czytanego w poszczególnych językach. Konkursy zostały przeprowadzone w formie testów wielokrotnego wyboru i składały się z 26 pytań. Do olimpiad przystąpiło 6 śmiałków z klas siódmych i 19 z klas ósmych. Wyniki poznamy w grudniu – czekamy na nie z niecierpliwością!
Dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców za sfinansowanie udziału uczniów w ogólnopolskich olimpiadach językowych!