Przedsiębiorczy uczniowie – Erasmusowcy zbierają nakrętki
ZRÓB DLA INNYCH COŚ DOBREGO I ZBIERAJ NAKRĘTKI.
RECYKLINGOWE AKCJE SPOŁECZNE
- Erasmus+
- Erasmus+
- Erasmus+
- Erasmus+
- Erasmus+
- Erasmus+
- Erasmus+
Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach jest wyrzucanych do kosza na śmieci. Zbieranie nakrętek to jedna z najpopularniejszych akcji społecznych, jakie są organizowane w Polsce od kilku lat. To akcje charytatywno-ekologiczne, do których może włączyć się każdy. Plastikowe nakrętki – od napojów, oleju, kawy rozpuszczalnej lub od detergentów – są w każdym domu. Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób np. do działań charytatywnych dla dobra chorych. W takim przedsięwzięciu uczestniczy nasza szkoła Zespół Szkolno-Przedszkolny w Halinowie.
Grupa młodzieży zaangażowanej w realizację projektu o przedsiębiorczości w programie Erasmus + włączyła się do akcji we wrześniu i październiku. To już nasza druga akcja. Uczniowie zbierali nakrętki , angażując kolegów i rodziny do pomocy. Zebrane nakrętki w znacznym stopniu wsparły szkolną akcję, jednocześnie pomogły tym którzy pomocy potrzebują. Młodzież wykazała się dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością. Miesiące pracy były czasem niewątpliwie aktywnym, ale także integrującym grupę w pracy na rzecz innych. Uczniowie naszej szkoły chętnie włączają się do wszystkich zadań projektowych wykazując się zaangażowaniem i chęcią bezinteresownej pomocy człowiekowi potrzebującmu wsparcia.
Koordynator projektu: Krystyna Tulewicz
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja
W miesiącu październiku, uczniowie klasy 2e w ramach pierwszego modułu projektu o emocjach przenieśli się do Krainy Kreatywności. Tu mieli okazję odkodowania obrazka z hasłem PJM, które jest skrótem Polskiego Języka Migowego. Lekcja ta była sposobnością do rozmowy na temat niepełnosprawności i empatii, a także do nauki kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku migowym. Dzieci poznały też historię Vashti, dziewczynki która została słynną malarką dzięki swojej nauczycielce, która dała jej wiarę we własne możliwości, ale też dzięki własnej kreatywności. Największą frajdą była jednak praca plastyczna, w której kreatywność została nagrodzona pięknie ozdobionymi kropkami, które „ożyły” dzięki aplikacji Quiver i mogliśmy je podziwiać w formacie 3D. Dodatkowo w naszej klasie powstał Kącik Emocji. Są tu emocjometry mierzące poziom nastrojów dzieci w różnych sytuacjach, słoiczki spokoju i złości, do których można wrzucić spisane na karteczkach radości, ale też i smutki, z którymi trudno sobie poradzić. Październik minął nam kreatywnie!
Opiekunowie: Barbara Kosowska, Edyta Beczek
- 2e
- 2e
- 2e
- 2e
- 2e
- 2e