Nasze uczennice laureatkami XXVII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Hanna Tomaszewska i Nadia Spodar, uczennice klasy 8c, zdobyły I miejsce w tegorocznym konkursie Sejmu Dzieci i Młodzieży. 2 czerwca 2021 r. nasze laureatki odebrały nagrody i zaświadczenia z rąk Marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Na uroczystość wręczenia nagród zaproszono do Sejmu 5 najlepszych zespołów z całej Polski. W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska.
Tegoroczna XXVII edycja SDiM ma specjalny charakter i zmienioną formułę ze względu na pandemię COVID-19. Uczniowie zaproszeni zostali do internetowej edycji konkursu, realizując zadanie pt. „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”. Temat nawiązywał do uchwały Sejmu ustanawiającej kardynała Stefana Wyszyńskiego jednym z patronów 2021 roku i zachęcał młodych ludzi do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk. Uczestnicy mogli złożyć jedną pracę konkursową w każdej z trzech kategorii: plastycznej, pisemnej oraz multimedialnej. Do konkursu zarejestrowało się 361 dwuosobowych zespołów.
Nadia i Hania wykonały pracę multimedialną – film „Pokolenie Orłów”. Uczestniczkami opiekowała się Monika Fidecka, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.
Organizatorem Sejmu Dzieci i Młodzieży od 1994 roku jest Kancelaria Sejmu. W gronie współorganizatorów znaleźli się: Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Naszym laureatkom serdecznie gratulujemy .

Rating: 8.5/10 (6 votes cast)

XV edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego

Trzymaj Formę

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)