„Opowiem wam ciekawą legendę o…” – Konkurs Krasomówczy
„Tylko w legendach może przetrwać to, co w naturze przetrwać nie może. Tylko legenda i mit nie znają granic możliwości.” – Andrzej Sapkowski
30 maja br. odbyła się 2. edycja Konkursu Krasomówczego na najpiękniej opowiedzianą legendę. Konkurs miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych czwartoklasistów oraz doskonalenie umiejętności sugestywnego opowiadania. Pięcioro uczniów zmierzyło się z wyzwaniem, jakim jest sztuka autoprezentacji a także umiejętność poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Przedstawili oni fantastyczne opowieści skrywające „ziarenko prawdy” o początkach naszej państwowości.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce – Kamil Branicki z kl. 4d zaprezentował legendę „O Kazimierzu Wielkim”
II miejsce – Antonina Napieraj z kl. 4c opowiedziała legendę „O Waligórze i Wyrwidębie”
III miejsce – Adrianna Płaza z kl. 4d zaprezentowała legendę „O Piaście Kołodzieju”
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy gorące podziękowania oraz serdecznie gratulacje.
W. Augustyniak, G. Słumińska, E. Ludwiniak
Kolejna edycja gminnego konkursu „Mistrz matematyki”
Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz matematyki”, który już wpisał się w historię szkoły w Halinowie, organizowany przez nauczycielki tej szkoły, adresowany był do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych w gminie Halinów. Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie ze szkół w Halinowie, Chobocie, Brzezinach i Cisiu. Konkurs składał się z trzech etapów. Etap I i II odbywał się w szkołach macierzystych. Etap III odbył się 30 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Halinowie. W tym etapie wzięło udział 17 uczniów z klas drugich i 30 uczniów z klas trzecich. Na obu poziomach uczniowie wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, o czym świadczy ilość zdobytych, równorzędnych miejsc.
Laureaci Gminnego Konkursu „Mistrz Matematyki 2019” Wiecej »
Wycieczka klas 6a i 6b na Roztocze
W dniach 27-28.05.2019 klasy 6a i 6b wzięły udział w wycieczce krajoznawczej „Skarby Roztocza”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i poznać historię wielu ciekawych miejsc na Roztoczu. Byliśmy w Zamościu, mieście określanym jako perła renesansu, założonym przez hetmana Jana Zamojskiego w 1580 roku. Zwiedziliśmy zamojską starówkę, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć m.in.: nadszaniec, Rynek Wielki z ratuszem, Rynek Wodny, dawny kwartał ormiański, kolegiatę ormiańską i pomnik Jana Zamojskiego. Uczniowie mieli również okazję wziąć udział w zabawie z elementami gry miejskiej oraz w paintballu łuczniczym. Przeszliśmy najpiękniejszą ścieżką przyrodniczo-historyczną na teren rezerwatu „Czartowe Pole”. W czasie spaceru odbyły się warsztaty survivalowe. W Szczebrzeszynie zrobiliśmy sobie obowiązkowe zdjęcie z chrząszczem. Jednym z punktów naszej wycieczki był również Zwierzyniec gdzie zwiedziliśmy Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego. Uczestnicy wycieczki byli pod opieką nauczycieli Kamili Sieleckiej, Karola Trojniela oraz Andrzeja Żbika.
Pasowanie na czytelnika
Zgodnie z tradycją naszej szkoły wczesną wiosną zorganizowana została uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej. W jej przygotowanie zaangażowali się uczniowie oraz wychowawcy klas drugich i trzecich. Dzieci z klas drugich przywitały swoich młodszych kolegów piosenką „Podróż do krainy bajek”. Razem z Andersenem zaprosiły ich do przepięknego miejsca, w którym spełniają się wszystkie marzenia. Następnie wcieliły się w różne postaci z najpopularniejszych baśni i lektur dla dzieci. Zadaniem pierwszoklasistów było podać ich nazwy, co bezbłędnie wykonali. Potem wystąpiły książki ze swoimi prośbami do czytelników. Po upewnieniu się, że pierwszoklasiści potrafią czytać oraz dbać o książki, przystąpiono do pasowania. Uczyniła to szkolna bibliotekarka pani Sylwia Mróz. Każdego ucznia dotknęła piórem, które podobno należało do H. CH. Andersena. Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści otrzymali prezenty. Były to zakładki do książek, które wykonały własnoręcznie dzieci z klas trzecich. Z pewnością przydadzą się one młodym czytelnikom. Pomogą im we właściwym obchodzeniu się z książkami, bo wiedzą już, że nie należy w nich zaginać kartek.
Koordynator: Barbara Kosowska