ferie 2019

Rating: 8.8/10 (8 votes cast)

Uszyj laleczkę i uratuj życie dziecka!

W czwartek – 24 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu związanym z ogólnopolską akcją „Wszystkie Kolory Świata” organizowaną przez UNICEF Polska. „Wszystkie Kolory Świata” to akcja, która ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji zachęcamy uczniów do zaprojektowania i własnoręcznego uszycia szmacianej laleczki. Autor każdej z nich będzie musiał wypełnić „Akt urodzenia”, tzn. nadać imię laleczce i określić kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa. Każdy chętny będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Spośród wszystkich laleczek komisja szkolna wybierze jedną, która weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najbardziej oryginalną i najciekawszą lalkę akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Główną nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej na terenie zwycięskiej szkoły. Termin oddania lalek wraz z wypełnionym aktem urodzenia upływa 21 lutego 2019 („Akty urodzenia” do odebrania w sali 106, dokładny opis wykonania pracy oraz szablon do wydruku znajduje się poniżej).
Serdecznie zachęcam do udziału w akcji i z niecierpliwością czekam na wspaniałe laleczki.Koordynator Katarzyna Świerczyńska

Wiecej »

Rating: 7.7/10 (20 votes cast)

Cudowne spotkania w klasie I A!!!

Bycie Dziadkiem to bardzo ważna rola. Dziadkowie bywają różni – tak jak różne bywają wnuki. Hania i Michał mają to ogromne szczęście, że mogą czerpać wzór z naprawdę niesamowitych osób. Prezentowany pozytywny stosunek do ludzi (tych małych i tych dużych), pogoda ducha, optymizm i chęć do działania są godne podziwu. Pan Zbigniew – Dziadek Michała – zaangażował swojego kolegę Pana Ryszarda, by wspólnie z dziećmi kultywować tradycję rodzinnego śpiewania kolęd. Panowie grający na gitarze i akordeonie w cudowny sposób wprowadzili w małe serduszka prawdziwą magię świąt. Wykonanie piosenki „Laleczka z saskiej porcelany” było tak wzruszające, że brzmi nam w uszach do dziś… Pan Andrzej – Dziadek Hani podzielił się z dziećmi tajnikami pracy marynarza, ratownika medycznego i szefa kuchni na ogromnym kontenerowcu oraz wspomnieniami ze swoich licznych podróży po całym świecie. Szczególnie wrażenie zrobiły na dzieciach opowieści o życiu w biedzie ich rówieśników w Afryce. Zaraził dzieci chęcią dzielenia się z innymi, potrzebą niesienia pomocy i dążeniem do spełniania swoich marzeń. Obydwa spotkania były wyjątkowe, nastrojowe i kształcące…
Wszystkim Panom serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne wizyty!!! Klasa 1A.

Rating: 8.4/10 (11 votes cast)

Czwartoklasiści w Centrum Nauki Kopernik

W mroźny piątkowy poranek 18 stycznia br. uczniowie klasy IVd odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Czwartoklasistom to miejsce nie było obce, ale… w centrum popularyzacji wiedzy naukowej nie ma miejsca na nudę. Każdy ciekawy świata młody człowiek mógł poznawać prawa fizyki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Uczniowie przekonali się, że balon wypełniony ciepłym powietrzem… naprawdę się unosi. Zaobserwowali gołym okiem ruch napinanych w gitarze strun, sprawdzili na własnej skórze, czy wygodnie leży się na łóżku… fakira. Ponadto czwartoklasiści mieli okazję uczestniczyć w fascynującym wykładzie na temat powstawania dźwięków. Serdecznie dziękujemy Pani I. Sarzyńskiej z Rady Rodziców za ufundowanie voucherów dla uczniów naszej szkoły.
Organizatorzy wycieczki: W. Augustyniak, M. Lipiec

Wiecej »

Rating: 5.5/10 (8 votes cast)

Kolędnicy misyjni dzieciom w Rwandzie i Burundi

Po raz kolejny pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci uczniowie naszej szkoły kolędowali na rzecz ubogich rówieśników z krajów misyjnych. Tym razem zbierano środki materialne dla dzieci w Rwandzie i Burundi. Kolędowanie rozpoczęło się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Halinowa oraz instytucje i placówki handlowe. Tradycyjnie już zawitali również na sesję rady miasta. Uroczyste zakończenie akcji nastąpiło 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli. W tym roku pod opieką dorosłych kolędowało 5 grup kolędników. Najmłodsi kolędnicy to przedszkolaki w wieku 4 i 5 lat, a najstarsi – uczniowie naszego gimnazjum. Łącznie na rzecz dzieci w Rwandzie i Burundi zebrano 4960 zł.
Ewa Szulim i Joanna Gójska

Wiecej »

Rating: 8.2/10 (11 votes cast)

Dziewczęta z Halinowa wicemistrzyniami powiatu mińskiego w unihokeju!

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w Unihokeju Dziewcząt (rocznik 2006 i młodsze). We wtorek (15.01.19) dziewczęta rywalizowały w eliminacjach. Dzięki świetnej grze pewnie awansowały do finału, który odbył się w sobotę (19.01.19) w hali sportowej SP4 w Mińsku Mazowieckim.
Dziewczęta rozegrały wspaniałe spotkania, zostawiając na boisku mnóstwo zdrowia. W każdym meczu dały z siebie wszystko, nie odpuszczając przeciwniczkom w żadnej sytuacji boiskowej. Wicemistrzostwo powiatu to olbrzymie osiągnięcie, które wszyscy zapamiętamy na długo. Warto podkreślić, że zdecydowaną większość naszej reprezentacji stanowiły dziewczęta młodsze. Zawodniczki rezerwowe również spisały się znakomicie – gdy nie były na boisku głośno dopingowały swoje koleżanki, zbierały cenne doświadczenie z myślą o kolejnych latach gry. Niezmiernie cieszy nas, że trzeci rok z rzędu przywozimy medal z Mistrzostw Powiatu w unihokeju. Serdecznie Wam gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

Wiecej »

Rating: 8.7/10 (12 votes cast)