Kolędnicy misyjni dzieciom w Rwandzie i Burundi

Po raz kolejny pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci uczniowie naszej szkoły kolędowali na rzecz ubogich rówieśników z krajów misyjnych. Tym razem zbierano środki materialne dla dzieci w Rwandzie i Burundi. Kolędowanie rozpoczęło się w okresie świąt Bożego Narodzenia. Kolędnicy odwiedzili mieszkańców Halinowa oraz instytucje i placówki handlowe. Tradycyjnie już zawitali również na sesję rady miasta. Uroczyste zakończenie akcji nastąpiło 6 stycznia podczas Orszaku Trzech Króli. W tym roku pod opieką dorosłych kolędowało 5 grup kolędników. Najmłodsi kolędnicy to przedszkolaki w wieku 4 i 5 lat, a najstarsi – uczniowie naszego gimnazjum. Łącznie na rzecz dzieci w Rwandzie i Burundi zebrano 4960 zł.
Ewa Szulim i Joanna Gójska

Rating: 8.2/10 (11 votes cast)
Kolędnicy misyjni dzieciom w Rwandzie i Burundi, 8.2 out of 10 based on 11 ratings