Mini konkurs – Jaka to kolęda?

Nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia są opłatek, prezent i kolędy. Niestety, często kończy się tak, że większość z nas może pochwalić się znajomością jedynie pierwszych dwóch zwrotek. Może warto poznać je trochę bliżej i zaskoczyć bliskich podczas wspólnego świętowania? W kulturze polskiej zachowało się ponad 500 kolęd i pastorałek. Zbiorowe śpiewanie jest czymś, co zbliża ludzi do siebie, śpiewanie kolęd pielęgnuje te odczucia. W naszej szkole uczniowie uczestniczyli w II Szkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Dnia 20.12.2019r. wystąpiły najlepsze zespoły – wytypowane przez Jury – spośród laureatów i zaprezentowały swój repertuar dla całej społeczności szkolnej. Czy pierwsze dźwięki mogą wprowadzić nas już w atmosferę świąt? Podczas Bożonarodzeniowej uroczystości 18 uczniów z klas 4-8 przystąpiło do mini konkursu – Jaka to kolęda? Przedstawiciele klas rozpoznawali w kilku dźwiękach tytuł kolędy. Liczyła się znajomość kolęd, dobry słuch i szybki refleks.
Wyniki konkursu: I miejsce – ROKSANA SZULICH – klasa 8c ; II miejsce – KACPER KASZA – klasa 4a; KACPER MIAŚKIEWICZ – klasa 6g; WERONIKA BECZEK – klasa 7b; III miejsce – ZUZANNA FATYGA (8/11) – klasa 7c.

Najtrudniejszą kolędą , której nikt nie odgadł, okazała się kolęda – „Bracia patrzcie jeno”. Nie zapominajmy, że nadal powstają nowe kolędy, komponowane przez współczesnych twórców, których popularność dorównuje kolędom tradycyjnym. A kto wie, czy soliści, uczniowie naszej szkoły nie napiszą swojej, wyjątkowej kolędy? Śpiewanie kolęd i pastorałek przy domowym stole stwarza wyjątkową, magiczną i często niepowtarzalną atmosferę. Pielęgnujmy tę tradycję. Dziękuję Wszystkim za udział w konkursie i gratuluję sukcesu. Do następnego roku.
Organizator konkursu, Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (32 votes cast)
Mini konkurs - Jaka to kolęda?, 9.6 out of 10 based on 32 ratingsPowrót do strony głównej