Zabawy z nutkamiPod tą nazwą kryją się zajęcia, które codziennie towarzyszą naszym dzieciom. Zabawy muzyczne pomagają w kształtowaniu wrażliwości oraz usprawniają zdolność koncentracji słuchowej, a co za tym idzie wpływają na prawidłowy rozwój ogólnej koncentracji u dzieci. Poprzez śpiew, zabawę i taniec dzieci uzewnętrzniają swoje przeżycia emocjonalne oraz rozwijają słuch, pamięć muzyczną i logiczne myślenie.
Na zajęciach rytmicznych dzieci uczą się piosenek, uczestniczą w zajęciach ruchowych oraz ćwiczeniach rytmicznych, tworzą akompaniamenty na instrumentach perkusyjnych, uczą się prostych układów tanecznych. Jest to świetna zabawa połączona z rozwijaniem osobowości i pewności siebie u dzieci. Jest to także doskonała okazja do zaspokojenia tak ważnej dla dzieci potrzeby ruchu.


Przygoda nieposłusznej żabki – czyli rytmika u Świerszczyków
W maju podczas zajęć rytmicznych Świerszczyki przygotowywały się do występów dla swoich rodziców. Przygotowując przedstawienie pt. „Przygoda nieposłusznej żabki”, dzieci doskonaliły umiejętności muzyczne śpiewając piosenkę „Była sobie żabka mała”.


Dziś było śpiewanie i na dzwonkach granie.
Na kolejnych zajęciach rytmiki ,,Świetliki” próbowały zagrać na dzwonkach piosenkę ,,Wlazł kotek na płotek”


Zabawy z nutkami w Świetlikach – 25.04.2016
Podczas poniedziałkowej rytmiki Świetliki aktywnie słuchanie muzyki E. Griega – „Taniec norweski”. Ale było wesoło! Zobaczcie sami.


Wiosenna rytmika u Świerszczyków – na powitanie wiosny nie mogło zabraknąć wesołych, słonecznych piosenek…dlatego 21 marca Świerszczyki, podczas zajęć rytmicznych, bawiły się przy wiosennej muzyce.


Wiosenny wietrzyk – czyli zabawy rytmiczne doskonalące koncentrację i poczucie rytmu u Świerszczyków


24 lutego 2016 r.”Świetliki” po raz kolejny gościły na zajęciach rytmiki panią Katarzynę Glensk-Tchórz mamę Michała.


Zimowe zabawy z nutkami u Świerszczyków

W grudniowe popołudnia Świerszczyki doskonaliły swoje umiejętności muzyczne podczas zajęć rytmicznych. Efektem tych zajęć była pięknie zagrana kolęda na cymbałkach.


Pluszowy miś tańczy dziś – czyli zabawy rytmiczne u Świerszczyków.


19.11.2015 Świetliki
„W chusteczkowej krainie – rozwijanie koordynacji słuchowo – ruchowej przy muzyce poważnej.