Mistrzostwa Szkół Podstawowych z Terenu Powiatu Mińskiego o Puchar Starosty Antoniego Tarczyńskiego.

W dniu dzisiejszym -6 grudnia, dobrze znanym jako Mikołajkowym, Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty zakończyło na swoim terenie – hali sportowej w Halinowie I Cykl Mistrzostw Szkół Podstawowych z Terenu Powiatu Mińskiego o Puchar Starosty Antoniego Tarczyńskiego. Udział wzięło 15 zespołów z 9 szkół podzielonych na dwie kategorie wiekowe klas 1-3 i 4-6. Młodsza kategoria zagrała najsprawiedliwszym systemem ligowym, czyli każdy z każdym. Bardzo dobrze i mądrze grała halinowska szkoła, która z 6 swych meczy wygrała 5 (prawie wszystkie wynikiem 1:0) i jeden remisując. Jak widać uzyskała zwycięstwo turnieju.

. Zasłużenie i bezapelacyjnie przyznano nagrodę bramkarzowi z tej szkoły jako najlepszemu ze wszystkich tego dnia Maćkowi Zagórnemu, który zaznaczyć trzeba zachował czyste konto! Drudzy byli chłopcy z SP Mińsk Mazowiecki nr 6 mając w swoich szeregach fenomenalnego Króla Strzelców turnieju Adriana Gilanta. Trzecie miejsce niespodziewanie zdobyła SP Stanisławów, która wzięła udział w Cyklu po raz pierwszy i pokazała charakter, zaangażowanie. Wyróżnienie z wymienionej szkoły otrzymał Albert Zdanowicz za bardzo waleczną i bramkostrzelną postawę.
Następnie przeprowadzono zawody w kategorii klas 4-6 , gdzie podzielono 8 zespołów na dwie grupy z fazą pucharową dla 4 najlepszych. W grupie pierwszej o losach awansu rozstrzygnęły aż rzuty karne w nietypowej sytuacji pomiędzy trzema zespołami Cisiem, Halinowem i Pustelnikiem, które miały taką sama liczbę punktów i naprzemienny bezpośredni bilans wygranych między sobą meczy co jasno określał regulamin zawodów, co oznaczało że o awansie w pierwszej kolejności decyduje w przypadku tej samej liczby punktów bezpośredni wynik pomiędzy danymi zespołami. I tak Halinów wygrał z Cisiem, ale przegrał z Pustelnikiem, który następnie uległ szkole z Cisia. Organizatorzy postanowili aby nie krzywdząc nikogo o losach awansu zadecydowały karne. Wygrał je Pustelnik drudzy po dogrywkowej serii karnych w efekcie zostali chłopcy z Cisia. Ta grupa dostarczyła bardzo wielu zaskakujących i emocjonujących sytuacji tak jak np. wygrana 3:2 chłopców z Halinowa (4 klasa) z szóstoklasistami z Cisia, którzy szybko otworzyli wynik spotkania na 0:2 na swoją korzyść.
Mecze w drugiej grupie również stały na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, losy awansu dwóch zespołów do finałów ważyły się do ostatniego grupowego meczu. Ostatecznie z pierwszego miejsca wyszła SP Sulejówek Nr 2 a z drugiego szkoła z Brzezin.
Półfinały to gra nerwów i wykorzystanie najdrobniejszego błędu przeciwnika, oba mecze to wyniki jednobramkowe, po których w finale spotkały się szkoły z Cisia i Brzezin. Tak zwany ,,mały finał „ o 3 miejsce rozegrano pomiędzy Pustelnikiem i Sulejówkiem, o którym rozstrzygnęły rzuty karne korzyść gości z Gminy Stanisławów. Finałem sam obecny Starosta Tarczyński był zachwycony postawą wszystkich chłopców, którzy zaciekle toczyli bój o prymat najlepszego zespołu. SP Cisie po udanej ,skutecznej akcji wyszło na prowadzenie i nie oddało go pomimo stałych ataków chłopców z Brzezin. Wyróżnienia indywidualne powędrowały do Łukasza Książka (najlepszy strzelec), Alberta Mielcarza (najlepszy bramkarz) obaj z Pustelnika, Damiana Bąka z Cisia i Łukasza Pietrzaka z Brzezin (obaj egzekwo najlepsi zawodnicy turnieju).
Wielkie podziękowania należą się wszystkim szkołom , które wzięły udział w Mistrzostwach, Zarządowi Powiatu Mińskiego za dofinansowanie I cyklu turniejów, dzięki czemu te zawody były całkowicie bezpłatne, Burmistrzowi Halinowa, Wójtowi Dębego Wielkiego i Gminy Mińsk Mazowiecki za bezpłatne użyczenie hali sportowej i boiska otwartego.
W podsumowaniu trzech turniejów jakie odbyły się w kwietniu w Starej Niedziałce, listopadzie w Dębem Wielkim i dzisiaj w Halinowie udział wzięło 18 szkół z 5 gmin i 2 miast z terenu Powiatu Mińskiego, co jest przez nas jako organizatorów uważane za duży sukces aby poza codzienną działalnością pomiędzy rzeszą klubów z popularnego Mazowsza, zaprosić do udziału w tym odrębnym projekcie pobliskie szkoły i poświęcić im wolontariacki czas.
Mamy nadzieję, że w nadchodzącym 2016 roku w planowanym II Cyklu Mistrzostw udział wezmą wszystkie gminy i miasta z terenu Powiatu Mińskiego a jest ich dokładnie 13.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.4/10 (8 votes cast)
Mistrzostwa Szkół Podstawowych z Terenu Powiatu Mińskiego o Puchar Starosty Antoniego Tarczyńskiego., 5.4 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej