Lekcja patriotyzmu – 12 listopada 2015r.

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy III b wyruszyli w historyczną podróż do Sulejówka, śladami wielkiego Polaka marszałka Józefa Piłsudskiego, który przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku. Tam zwiedzili dworek „Milusin” – dar żołnierzy dla swojego wodza. W tym domu marszałek mieszkał ze swoją żoną i dwiema córkami. Dzięki prezentacjom multimedialnym mogliśmy zobaczyć i usłyszeć jak wyglądało codzienne życie niezwykłego Polaka i jego rodziny. W wycieczce brali udział wszyscy uczniowie klasy III b. Zrobiła ona na nich ogromne wrażenie. Ukoronowaniem lekcji było wspólne zdjęcie przy ławeczce – pomniku, obok marszałka Józefa Piłsudskiego i jego córek.
Dziękuję rodzicom: pani Jolancie Pieńkowskiej za pomoc w organizacji wyjazdu i pani Bożenie Poślad za dokumentowanie zdjęciami lekcji.
Wychowawca klasy III b – Elżbieta Jerzak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.3/10 (8 votes cast)
Lekcja patriotyzmu – 12 listopada 2015r., 6.3 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej