Wycieczka klas czwartych do „Doliny Bobrów”

Dnia 7 października 2015 r. klasy IV pod opieką wychowawców: p. Mileny Chróścik, p. Norberta Skurskiego, p. Marty Zakrzewskiej, p. Magdaleny Rudnik oraz p. Hanny Konowrockiej i ks. Michała Domagały wyjechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej. Celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych.
Po przybyciu na miejsce i rozgrzaniu się gorącą herbatą – dzień był słoneczny, ale bardzo wietrzny- podzieleni na grupy uczniowie przystąpili do zadań przygotowanych przez panie ubrane w ludowe stroje. Jak się okazało bohaterem zajęć był… ziemniak. Uczniowie kopali motyką kartofle w polu oraz słuchali ciekawostek związanych z ich uprawą.


Odbyły się konkurencje zręcznościowe. Uczniowie obierali też wykopane przez siebie pyry, tarli je na tarce pod okiem gospodyni, a potem zajadali ze smakiem usmażone przez nią placki ziemniaczane.
Kolejną atrakcją było szukanie skarbów za pomocą wykrywacza metali. Każdy znalazł coś ciekawego: dawne i współczesne monety różnych państw lub łuski od nabojów. Chłopcy i dziewczęta mogli też skorzystać z placu zabaw oraz wybiegać się wśród brzóz i świerków.
Mamy nadzieję, że wyjazd zintegrował zespoły klasowe, lekcja w terenie dostarczyła dzieciom wiadomości, których nie ma w podręcznikach, zaś pobyt na świeżym powietrzu oraz dużo ruchu wpłynęły korzystnie na kondycję czwartoklasistów.

Wychowawcy klas IV

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.2/10 (10 votes cast)
Wycieczka klas czwartych do „Doliny Bobrów”, 9.2 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej