Bartek, Maja, Sandra i Karol zostali laureatami w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego!

Dnia 05 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Halinowie odbył się etap szkolny do III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im. H. Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. Etap szkolny konkursu był adresowany do uczniów z klas IV–VI.
Konkurs na etapie szkolnym został przeprowadzony w formie testu wielokrotnego wyboru, który obejmował zagadnienia leksykalno-gramatyczne zawarte w podstawie programowej dla uczniów z klas IV-VI. Uczniowie musieli wykazać się też wiedzą na temat krajów angielskiego obszaru językowego oraz umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem. Testy zostały przeprowadzone na trzech różnych poziomach: dla uczniów z klasy IV, dla uczniów z klasy V oraz dla uczniów z klasy VI.

Głównymi celami konkursu było promowanie wśród uczniów znajomości języka angielskiego oraz chęci pogłębiania wiedzy związanej z krajami angielskiego obszaru językowego.
Do konkursu przystąpiło 29 uczniów z klas IV-VI.
Do II etapu III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dostali się:

1. Bartłomiej Litwińczuk, kl. IVa – 37 pkt/43
2. Jagna Mańczyńska, kl. IVd – 34 pkt/43
3. Sandra Kosiec, kl. Vd – 33 pkt/45
4. Maja Antoniuk, kl. Vb – 32 pkt/45
5. Karol Rączkiewicz, kl. VIa – 37 pkt/50
6. Natalia Medak, kl. VId – 33 pkt/50

Następnie, dnia 14 kwietnia 2015 r. ww reprezentanci wzięli udział w etapie finałowym III Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim na terenie ich placówki.
Zadaniem naszych reprezentantów było rozwiązanie testu dotyczącego znajomości zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz zagadnień związanych z kulturą Wielkiej Brytanii.
Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania wiedzy i umiejętności językowych oraz sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu było także promocją naszej placówki.
Czterech naszych reprezentantów zostało laureatami konkursu. Uzyskali oni następujące wyniki w etapie powiatowym:

I miejsce z klas IV-ych – Bartłomiej Litwińczuk
III miejsce z klas V-ych – Maja Antoniuk
III miejsce z klas V-ych – Sandra Kosiec
III miejsce z klas VI-ych – Karol Rączkiewicz

Uroczyste odebranie nagród i dyplomów odbyło się w 9 czerwca na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych sukcesów! Jest to niewątpliwie ogromny sukces!

Organizator etapu szkolnego i wyjazdu: M. Rudnik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (5 votes cast)
Bartek, Maja, Sandra i Karol zostali laureatami w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego!, 6.6 out of 10 based on 5 ratingsPowrót do strony głównej