Gminny konkurs „Korneliada matematyczna” w Zespole Szkół w Halinowie

22 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbyła się po raz trzynasty ,,Korneliada Matematyczna”.W sali gimnastycznej, przygotowanej specjalnie na to matematyczne święto, spotkało się 45 uczniów z pięciu szkół z terenu Gminy Halinów.Przybyłych gości wraz z opiekunami przywitała pani Ewa Kupiec – wicedyrektor szkoły.Organizatorki konkursu – Jadwiga Siwek i Anna Ludwiniak – przygotowały dla uczestników Korneliady dwa zestawy zadań. W pierwszym etapie uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności matematyczne wybierając jedną właściwą odpowiedź spośród czterech podanych do każdego zadania. W drugim etapie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności logicznego myślenia, rozwiązując zestaw zadań otwartych.Wszyscy uczestnicy mieli ograniczony czas na wykonanie obu zestawów zadań dostosowanych do danej klasy. Po intelektualnym wysiłku uczniowie wzmocnili swoje siły pączkiem, jabłkiem oraz owocowym napojem. W trakcie sprawdzania prac przez jury konkursu, uczniowie mogli się rozluźnić, wymienić opiniami o konkursie, porozmawiać i zapoznać z kolegami z Halinowa, Brzezin, Cisia, Okuniewa lub Chobotu. Czas oczekiwania na wyniki uprzyjemniała uczniom gra planszowa „Trzy obok siebie”, którą prowadziłaorganizatorka konkursu, nagradzając wygranych cukierkami.

Zwycięzcy wśród uczniów klas IV:
I miejsce – Szymon Chudek ZSP w Brzezinach
II miejsce – Laura Korczyk ZS w Halinowie
III miejsce – Maciej Brodowski ZSP w Okuniewie
Zwycięzcy wśród uczniów klas V:
I miejsce – Piotr Jaczewski ZSP w Okuniewie
II miejsce – Bartłomiej Bogusz ZSP w Cisiu
III miejsce – Michał Jęczmieniowski ZSP w Cisiu
Zwycięzcy wśród uczniów klas VI:
I miejsce – Cezary Rybak ZS w Halinowie
II miejsce – Karol Rączkiewicz ZS w Halinowie
III miejsce – Paweł Galemba ZS w Halinowie

Nagrody i medale, ufundowane przez Urząd Miasta, wręczał zwycięzcom Pan Adam Ciszkowski – Burmistrz Halinowa oraz Pani EwaDziumak– DyrektorZS w Halinowie. Wszyscy uczestnicy tych matematycznych zawodów otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Fundatorami upominków dla każdego uczestnika byli: Bank Spółdzielczy w Halinowie, Gminna Spółdzielnia w Halinowie oraz Barbara i Andrzej Bakiera. Organizatorzy konkursu, w imieniu uczniów, dziękują Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Halinowie za sfinansowanie napojów i ciastek dla uczniów.

A. Ludwiniak

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.9/10 (15 votes cast)
Gminny konkurs „Korneliada matematyczna” w Zespole Szkół w Halinowie, 5.9 out of 10 based on 15 ratingsPowrót do strony głównej