Wycieczka do Telewizji Polskiej

Dnia 23.04.2015r grupa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej uczestniczyła w wycieczce do siedziby Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza w Warszawie. Na miejscu na uczniów czekali przesympatyczni przewodnicy, którzy w interesujący sposób wprowadzili nas w tajniki telewizyjnego świata.

Mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć studio TVP Sport wraz z reżyserką i lożą komentatora, podziwialiśmy także największe studio na Woronicza, w którym nagrywany jest m.in. rozrywkowy program „Jaka to melodia”. Następnie wprowadzono nas do eleganckiego studia programu „Świat się kręci”, a na koniec mogliśmy zobaczyć miejsce, z którego codziennie na żywo emitowany jest program „Pytanie na śniadanie”. Nie zapomniano również o odrobinie historii TVP – w muzeum podziwialiśmy nie tylko kamery, telewizory i inny sprzęt używany przed laty, ale również oryginalne lalki znane lepiej naszemu starszemu rodzeństwu i rodzicom: Kulfon i Monika, Zając Poziomka, Krasnal Hałabała, czy Jacek i Agatka. Nie zabrakło oczywiście chwili wolnej, którą spędziliśmy w sklepiku z pamiątkami telewizyjnymi. Wszystkie dzieci otrzymały drobny upominek i wróciły bardzo zadowolone.
Wycieczka pozwoliła nam odkryć ułamek tajemnic telewizyjnych oraz zobaczyć z bliska ciekawe miejsca, które na co dzień kryją się po drugiej stronie ekranu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (16 votes cast)
Wycieczka do Telewizji Polskiej, 6.6 out of 10 based on 16 ratingsPowrót do strony głównej