Magia filmu i teatru

18 marca 2015r. uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami udali się do kina w Mrozach i na spektakl teatralny w Mińsku Mazowieckim. Po przybyciu do Gminnego Centrum Kultury w Mrozach uczniowie i nauczyciele obejrzeli film pt. „Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów”. Była to kolejna urzekająca dowcipem odsłona kultowego komiksu. Szóstoklasiści przenieśli się w czasie do pięćdziesiątego roku przed naszą erą, podziwiali niepokornych Galów na czele z Asteriksem i Obeliksem, którzy stawiali opór najeźdźcom, czyli Rzymianom. Nasi uczniowie byli oczarowani nie tylko magicznym eliksirem Galów, ale także olbrzymią dawką humoru.

Następnie szóstoklasiści wraz z opiekunami pojechali autokarami do Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Po dotarciu na miejsce udali się do sali teatralnej, gdzie z niecierpliwością czekali na pojawienie się aktorów. Nasi uczniowie obejrzeli niezwykle ciekawy i nowoczesny spektakl pt. „Magia teatru” wystawiony przez grupę aktorów z wrocławskiego Teatru Artenes. Uczestniczyli w fantastycznej podróży akcji z ekranu na scenę i ze sceny na ekran. Przygody bohatera – Neya dostarczyły widzom dużo wiedzy o teatrze począwszy od starożytnego, greckiego teatru poprzez teatr Szekspira, Moliera aż po współczesność. Połączenie teatru z prezentacją multimedialną, laserami i porywającą muzyką zapewniło szóstoklasistom dobrą zabawę.
Uczniowie wrócili do szkolnych ławek pełni entuzjazmu i nowych, ciekawych wrażeń.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.0/10 (4 votes cast)
Magia filmu i teatru, 7.0 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej