Zielona szkoła w Łebie

W dniach 26 – 30 maja 2014r. uczniowie klas III pod opieką pań: E. Kupiec, I. Napiórkowskiej, I. Wojtaszek, B. Kosowskiej i M. Waszczuk uczestniczyli w wycieczce na Kaszuby.
Po drodze zwiedzali Toruń i jego zabytki, między innymi mogli obejrzeć dom Mikołaja Kopernika, a także skosztować toruńskich pierników. Podczas pobytu w Łebie mieli okazję zobaczyć port rybacki. Choć pogoda nie zachęcała do przechadzek, udało się również pospacerować plażą. W kolejnych dniach znalazło się także miejsce na zabytki Trójmiasta – Stare Miasto w Gdańsku, Katedrę Oliwską, Sopockie Molo, Dar Pomorza w Gdyni i inne.
Jednym z etapów wycieczki był Słowiński Park Narodowy a w nim nie tylko Muzeum Przyrodnicze w Smołdzinie, ale również najbardziej dla dzieci atrakcyjne ruchome wydmy i długi spacer po nich. Najwięcej radości sprawiło uczestnikom turlanie się po tych wysokich, piaszczystych wzniesieniach oraz rejs statkiem.

Podczas wyjazdu dzieci miały również okazję zwiedzić wyrzutnię rakiet w Rąbce, gdzie dużym zainteresowaniem wykazali się nie tylko chłopcy, ale i dziewczynki. Nasi uczniowie odbyli również krótką lekcję historii na Westerplatte.
W drodze do domu jednym z miejsc postojowych był Szymbark, Centrum Promocji Regionu Kaszubskiego. Tam uczniowie zobaczyli „Dom do góry nogami”, najdłuższą deskę świata i inne, równie ciekawe obiekty.
Pomimo napiętego planu wycieczki nie zabrakło również miejsca na gry i zabawy na świeżym powietrzu, ognisko, czy dyskotekę.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

ORGANIZATORZY

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (10 votes cast)
Zielona szkoła w Łebie, 7.1 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej