XII Korneliada matematyczna 2014 – Konkurs i zabawa matematyczna dla uczniów z Gminy Halinów

2 kwietnia 2014r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie odbył się Gminny Konkurs – XII KorneliadaMatematyczna. W matematycznych zawodach brało udział 46 uczestników z klas IV-VI z terenu Gminy Halinów. Uczniów z Halinowa, gości z Brzezin, Cisia oraz z Okuniewa powitała Ewa Dziumak– dyrektor szkoły i życzyła wszystkim uczestnikom konkursu zdrowej rywalizacji oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Celem konkursu jest:
– popularyzacja matematyki wśród dzieci,
– możliwość sprawdzenia posiadanych przez uczniów wiadomości i umiejętności matematycznych na forum rówieśników naszej gminy,
– wzmacnianie motywacji do nauki, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów w twórczy sposób.

Konkurs przebiegł w dwóch etapach:
I etap – 20 zadań zamkniętych sprawdzających wiadomości i umiejętności matematyczne.
II etap – 5 zadań otwartych wymagających szczególnie wnikliwego czytania i myślenia matematycznego.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Patryk Nagroba (ZSP Okuniew)
II miejsce – Michał Jęczmieniowski (ZSP Cisie)
III miejsce – Jakub Słodownik (ZSP Cisie)

I miejsce – Cezary Rybak (ZS Halinów)
II miejsce – Karol Rączkiewicz (ZS Halinów)
III miejsce – Jakub Maciążek (ZS Halinów)

I miejsce – Krzysztof Jęczmieniowski (ZSP Cisie)
II miejsce – Adrian Szuba (ZS Halinów)
III miejsce – Michał Tomkiel (ZS Halinów)

Nagrody rzeczowe i medale wręczyła zwycięzcom Pani Ewa Dziumak – Dyrektor Zespołu Szkół w Halinowie.Wszystkim uczestnikom konkursu pamiątkowe medale oraz upominki wręczył Burmistrz Halinowa – Adam Ciszkowski.

Fundatorem nagród rzeczowych oraz medali jest Urząd Gminy w Halinowie, natomiast napoje, ciastka i drobne upominki dla każdego uczestnika sponsoruje Rada Rodziców szkoły podstawowej.

Organizatorzy konkursu: Jadwiga Siwek i Anna Ludwiniak, pogratulowały uczniom zdolności i umiejętności matematycznych, a także zaprosiły do udziału w Korneliadzie matematycznej w następnym roku.

Rating: 5.8/10 (15 votes cast)
XII Korneliada matematyczna 2014 - Konkurs i zabawa matematyczna dla uczniów z Gminy Halinów, 5.8 out of 10 based on 15 ratings