O tym… jak wiosna zmiany w nasz plan lekcji wniosła

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął pod hasłem Festiwalu Nauki. W trakcie jego trwania skupiono się na wszystkich zadaniach pracy szkoły: bezpieczeństwie, wychowaniu i nauce.

Najpierw gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć w sali gimnastycznej prezentację pod hasłem „Bezpieczeństwo w sieci”, gdzie poznali zasady właściwego korzystania z internetu oraz dowiedzieli się, jakie zagrożenia czyhają w sieci na nierozważnych użytkowników.

Następnie nauczyciele języków obcych zorganizowali na poszczególnych poziomach klas zajęcia lingwistyczne, podczas których uczniowie poznawali i utrwalali słownictwo z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego oraz francuskiego. Dzięki wykorzystaniu przez pedagogów aktywizujących metod pracy uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w rozwiązywaniu quizów, rebusów, krzyżówek, aby przekonać się, że nauka języków obcych wcale nie musi być ani trudna ani nudna.

Równolegle w klasach prowadzone były atrakcyjne lekcje, oparte na przeprowadzaniu niecodziennych doświadczeń, eksperymentów i innych innowacyjnych zajęć edukacyjnych rozwijających twórcze myślenie. Trzeba podkreślić, że uczniowie mieli możliwość zapisania się na nie wcześniej, zgodnie z zainteresowaniami. Oferta zajęć była bogata i różnorodna – dla każdego coś innego:

1. „Fabryka książek – edukacja ekonomiczna”.
2. „Gry i zabawy logiczne”.
3. „Moda i obyczaje od starożytności do dziś”.
4. „Obserwowanie komórek okiem uzbrojonym w mikroskop”.
5. „Kolorowy świat wskaźników”.
6. „Historia Polski – quiz”.
7. „Jakie tajemnice skrywają słowniki językowe?”.
8. „Przyrząd nieznany światu…”.
9. „Z liczbą π za pan brat”.
10. „Bajki o słynnych matematykach”.
11. „Kino współczesne”.
11. „Żyj smacznie i zdrowo – współczesne formy zdrowego stylu życia”.
12. „Geografia w doświadczeniach”.

Zwieńczeniem Szkolnego Festiwalu Nauki był turniej wiedzy, w którym wyłoniono najmądrzejszego gimnazjalistę – reprezentanta naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Super – Gimbus 2014, organizowanym przez Salezjańskie Gimnazjum im. Ks. Jana Bosko w Mińsku Mazowieckim.

Rating: 7.3/10 (12 votes cast)
O tym… jak wiosna zmiany w nasz plan lekcji wniosła, 7.3 out of 10 based on 12 ratings