„BohaterON” w nasze szkole

W tym roku nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji „BohaterON” – włącz historię. To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
W naszej szkolnej akcji wzięło udział 530 uczniów. Promocją akcji zajął się Samorząd Uczniowski. Cieszymy się, że w tym roku przyłączyli się do nas najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki. Uczestnicy aktywnie poznawali historię uczestników Powstania Warszawskiego. Akcja w naszej szkole trwała od początku października do 19 listopada, podczas zajęć powstały przepiękne kartki dla Powstańców, które prześlemy do Fundacji. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji.
Koordynatorzy: Edyta Beczek, Kinga Barszcz, Monika Rzążewska

Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
„BohaterON” w nasze szkole, 10.0 out of 10 based on 2 ratings