Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Emocja

W miesiącu październiku, uczniowie klasy 2e w ramach pierwszego modułu projektu o emocjach przenieśli się do Krainy Kreatywności. Tu mieli okazję odkodowania obrazka z hasłem PJM, które jest skrótem Polskiego Języka Migowego. Lekcja ta była sposobnością do rozmowy na temat niepełnosprawności i empatii, a także do nauki kilku podstawowych zwrotów grzecznościowych w języku migowym. Dzieci poznały też historię Vashti, dziewczynki która została słynną malarką dzięki swojej nauczycielce, która dała jej wiarę we własne możliwości, ale też dzięki własnej kreatywności. Największą frajdą była jednak praca plastyczna, w której kreatywność została nagrodzona pięknie ozdobionymi kropkami, które „ożyły” dzięki aplikacji Quiver i mogliśmy je podziwiać w formacie 3D. Dodatkowo w naszej klasie powstał Kącik Emocji. Są tu emocjometry mierzące poziom nastrojów dzieci w różnych sytuacjach, słoiczki spokoju i złości, do których można wrzucić spisane na karteczkach radości, ale też i smutki, z którymi trudno sobie poradzić. Październik minął nam kreatywnie!
Opiekunowie: Barbara Kosowska, Edyta Beczek

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)Powrót do strony głównej