Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

Poezja uwrażliwia człowieka i czyni go subtelnym. Poezja to droga poszukiwania Boga, to doświadczenie religijne. Recytacja to nie tylko dzieło odbiorcze, ale wysiłek wyrażania emocji, dużo inspiracji do szukania dobra we własnym życiu”.

Dnia 25.10.2012r. finalistki Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej – reprezentantka klas I-III szkoły podstawowej Kamila Perkowska (kl. ID), reprezentantka klas IV-VI szkoły podstawowej Alicja Kowalska (kl. IVC) i reprezentantka klas I-III gimnazjum Magda Świadek (kl. II ) wzięły udział w Uroczystej Gali Finałowej X Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich). Podczas Gali zwycięzcom zostały wręczone nagrody, a dla wszystkich biorących udział w finale pamiątkowe książki i dyplomy.

To niewątpliwie wielki sukces dla finalistek konkursu, dla rodziców, opiekunów oraz naszej szkoły.

GRATULUJEMY ! Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu! :-)

(…) Wierzę, że nie jest to tylko nauczenie się wiersza dla siebie. Te treści w pięknych wierszach zostają w uczestnikach i będą towarzyszyć im w życiu. Tu nie chodzi o to, żeby zostać laureatem czy finalistą. Ten konkurs to dar dla Ojca Świętego, chodzi o to, żeby Ojcu Świętemu ten czas ofiarować.

(…) Gratuluję Rodzicom talentów. Dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom, Opiekunom za zorganizowanie uroczystości w tym specyficznym miejscu – w Galerii Porczyńskich. Wszyscy finaliści w nagrodę powinni się tu znaleźć, za trud, który włożyli w przygotowanie się do konkursu. Zapraszamy na kolejne edycje konkursu. Niech piękne treści wierszy ubogacają Wam życie.

(Ks. dr Sylwester Jeż, 25.10.2012r. – fragmenty przemówienia podczas Gali X Konkursu Poezji Religijnej )

Rating: 5.7/10 (10 votes cast)
Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, 5.7 out of 10 based on 10 ratings