W świecie baśni…

Dnia 11 października 2012 r. uczniowie z klas IVa i IVd wraz z opiekunami udali się do Teatru Syrena w Warszawie na spektakl pt. „Królowa Śniegu”.

Uczniowie obejrzeli adaptację jednej z najbardziej znanych i cenionych baśni J. Ch. Andersena, historię dwojga przyjaciół, których rozdzieliła okrutna królowa. Kaj został uprowadzony do zimnego pałacu Królowej Śniegu. Do serca chłopca dostał się odłamek szkła, co sprawiło, że zaczął być obojętny na ludzkie uczucia. Na poszukiwania Kaja wyruszyła Gerda – jego najlepsza przyjaciółka.

Za pomocą nowoczesnej techniki elektroakustycznej uczniowie zostali przeniesieni do zaczarowanego świata baśni, w którym zawsze dobro zwycięża na złem. Warto zaznaczyć, iż występ aktorów został wzbogacony przepięknymi aranżacjami muzycznymi Piotra Hertla oraz piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Po spektaklu uczniowie mieli też okazję obejrzeć wystawę czarno-białych zdjęć nieżyjącej już Ireny Kwiatkowskiej, popularnej aktorki teatralnej i filmowej.

M. Rudnik, M. Chróścik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/10 (3 votes cast)
W świecie baśni…, 4.0 out of 10 based on 3 ratingsPowrót do strony głównej