To był strzał w 10!

6 czerwca 2012r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie odbyła się X „KORNELIADA MATEMATYCZNA”. Rano na parking szkolny przyjechały samochody, którymi rodzice, a nawet dziadkowie, przywieźli uczniów z okolicznych szkół w Chobocie, Cisiu i Okuniewie. Tych 17 młodych matematyków zgłosiło chęć uczestnictwa w matematycznych zmaganiach i dołączyło do 22 zawodników z Halinowa.

Gminne igrzyska matematyczne rozpoczęła Pani Ewa Dziumak, Dyrektor Szkoły, witając uczestników i życząc im osiągnięcia jak najlepszych wyników w konkursie. I można powiedzieć, że tego dnia wygrali wszyscy, gdyż 30 zadań zamkniętych w I etapie i 12 zadań tekstowych w II etapie wymagało nie lada wiadomości matematycznych, umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania zagadnień „królowej nauk” w twórczy sposób.

Wszyscy uczniowie pokonali też z powodzeniem dodatkową przeszkodę – stres związany z wystąpieniem na forum rówieśników z całej Gminy Halinów. A oto najlepsi z najlepszych:

I miejsce    Krzysztof Jęczmieniowski (SP Cisie)

II miejsce   Daniel Zarzecki (ZSP Okuniew) i Igor Lipiński (ZS Halinów)

III miejsce  Filip Kuczyński (ZSP Okuniew)

I miejsce    Wiktor Sado (ZS Halinów)

II miejsce   Bartosz Słysz (SP Cisie)

III miejsce  Ewa Dudzik (ZSP Okuniew)

I miejsce   Maciej Zieliński (SP Cisie)

II miejsce  Iga Jaczewska (ZSP Okuniew)

III miejsce Mateusz Kręzel (ZS Halinów)

Nagrody wręczał Burmistrz Halinowa, Pan Adam Ciszkowski oraz z-ca Dyrektora Szkoły, Pani Ewa Kupiec. Sponsorami tych nagród był Urząd Miejski i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Halinowie. Wszyscy uczestnicy matematycznych zmagań otrzymali kostki Rubika, długopisy i słodycze ofiarowane przez Państwo Annę i Sławomira Dranickich, Barbarę i Stanisława Bakierów, Joannę i Andrzeja Kwiatkowskich oraz Gminną Spółdzielnię w Halinowie. Pyszne pączki, ufundowane uczniom przez Panią Marię Krupa, wzmocniły ich nadwerężone siły. Czas oczekiwania na wyniki uprzyjemnił zawodnikom występ grupy teatralnej „Korneliusz”, którą kieruje Pani Małgorzata Cudny.

Pomysłodawcą i organizatorem „KORNELIADY MATEMATYCZNEJ” jest Pani Anna Ludwiniak, która wspólnie z Panią Jadwigą Siwek, od wielu już lat popularyzuje matematykę wśród dzieci. Życzymy im wytrwałości i kolejnych udanych konkursów matematycznych na szczeblu gminnym.

Rating: 4.6/10 (14 votes cast)
To był strzał w 10!, 4.6 out of 10 based on 14 ratings