W starym kinie

Ostatnim zadaniem w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała realizowanym przez klasę 2f było zorganizowanie seansu „W starym kinie – projekcja dawnych dobranocek”. Podczas przeglądu filmów animowanych uczniowie sięgnęli do wielu starych wieczorynek, pochodzących z okresu dzieciństwa ich rodziców, a nawet dziadków. Jedną z nich była najstarsza czarno-biała polska dobranocka „Miś z okienka”, emitowana w Telewizji Polskiej w latach 1957- 1973 roku. Kolejna, autorstwa p. Wandy Chotomskiej, to „Jacek i Agatka” z lat 1962–1973, której bohaterami były tylko dwie małe pacynki. Uczniowie obejrzeli również „Przygody Gapiszona”, „Porwanie Baltazar Gąbki”, „Misia Uszatka”, „Misia Koralgola” i wiele innych. Starodawne filmy animowane zainspirowały uczniów do tworzenia dalszych części bajkowych opowieści oraz innych zabaw twórczych. Wszyscy z zainteresowaniem i zadowoleniem uczestniczyli w realizacji tego zadania.
Klasa 2f oraz wychowawczyni Monika Koprowicz-Waszczuk

Rating: 5.0/10 (7 votes cast)
W starym kinie, 5.0 out of 10 based on 7 ratings