Tydzień legend i baśni polskich w klasach 3b i 3c

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy jedno z kolejnych działań w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego “Piękna nasza Polska cała”. W klasach 3b i 3c przez cały tydzień odbywały się codziennie prezentacje baśni i legend polskich. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ wybraliśmy teksty dotąd nieznane, a jednocześnie niosące ważne przesłania dla każdego uczestnika. Legendowe podróże po Polsce zaznaczaliśmy na mapie, co jeszcze bardziej utrwaliło znajomość geografii naszej ojczyzny oraz wpłynęło na uzyskanie dodatkowych informacji historycznych i kulturowych. Wymienić należy teksty, których z zaciekawieniem słuchali uczniowie. Były to legendy: “O placu Trzech Krzyży w Warszawie”, “Zatopione miasto”, “Łopata piekarczyka”, “Dzwon grzesznika” “Alchemik z nowosądeckiego rynku” oraz baśń “O powstaniu Karpat”.
Wychowawcy: Joanna Gójska i Anna Przybysz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Tydzień legend i baśni polskich w klasach 3b i 3c, 10.0 out of 10 based on 2 ratingsPowrót do strony głównej