Sukcesy uczennic naszej szkoły w XVII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym

PRZYGOTOWAŁAM SIĘ, WYGŁOSIŁAM, ZWYCIĘŻYŁAM! Sukcesy uczennic naszej szkoły w XVII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym organizowanym pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla upamiętnienia Polaków, którzy walczyli o wolność Niepodległej. Miało być uroczyste wręczenie dyplomów, spotkanie laureatów, występy najlepszych wykonawców, oklaski, zdjęcia, nagrody, oficjalne gratulacje, serdeczne uśmiechy… Niestety, z powodu pandemii i przedłużającego się zamknięcia szkół, wszyscy wyróżnieni krasomówcy prawdopodobnie nie spotkają się podczas tradycyjnej gali i nie zaprezentują swych przemówień zgromadzonej publiczności. Czekając na decyzję organizatorów dotyczącą formy podsumowania zmagań oratorskich, pragniemy już teraz podzielić się radosną nowiną z całą społecznością szkolną.
Oto nasze ZWYCIĘŻCZYNIE:

  • Marta Ziarko ucz. kl. VI d- laureatka I miejsca w kategorii: klasy IV- VI (opiekun: p. Marlena Pilarska),
  • Hanna Tomaszewska ucz. kl. VIII c- laureatka II miejsca w kategorii: klasy VII- VIII (opiekun: p. Agnieszka Kupiec).

Uczennice w wygłoszonych tekstach przybliżyły sylwetki wspaniałych poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza, a swój sukces zawdzięczają wielogodzinnym przygotowaniom, udziałowi w warsztatach krasomówczych oraz ogromnemu zapałowi do pracy.

Serdecznie dziękujemy za udział Marcie i Hani, gratulujemy sukcesów, a wszystkim, może także kolejnym wielbicielom trudnej sztuki pięknego wyrażania myśli i argumentowania, dedykujemy słowa: „Mów tak, żeby ludzie uwielbiali Cię słuchać. Słuchaj tak, żeby ludzie uwielbiali do Ciebie mówić”.
Opiekun Marlena Pilarska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (6 votes cast)
Sukcesy uczennic naszej szkoły w XVII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, 10.0 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej