„Piękne mówienie nie jest sztuką łatwą ani małą…”- Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

Mamy nadzieję, że Adam Mickiewicz nie obrazi się za „przeróbkę” swego słynnego zdania, które zawarł w „Panu Tadeuszu”, gdyż dbałość o kulturę języka to przecież jeden z wyznaczników grzeczności. Udział uczniów w konkursie krasomówczym poprzedziło kilka tygodni przygotowań- doskonalili dykcję, brali udział w warsztatach krasomówczych prowadzonych przez pracownika Działu Edukacji Muzeum Niepodległości, poszerzali wiedzę dotyczącą podstawowych zasad retoryki, a także, co wcale nie okazało się takie trudne, nauczyli się na pamięć obszernego tekstu przemówienia.

Udało się, występy dnia 10.12.2020 r. już za nimi! Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kamil Branicki ucz. kl. VI d, Hanna Tomaszewska ucz. kl. VIII c, Marta Ziarko kl. VI d. Uczestnicy przedstawili oracje dotyczące życia i twórczości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz Tadeusza Różewicza.
Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za pomoc techniczną, gdyż przesłuchania pierwszy raz w historii konkursu odbyły się w formule on-line z wykorzystaniem Microsoft Teams. Czekamy z niecierpliwością na wyniki, które zostaną oficjalnie ogłoszone w styczniu 2021 roku.
Szkolny organizator p. Marlena Pilarska

Rating: 10.0/10 (8 votes cast)
„Piękne mówienie nie jest sztuką łatwą ani małą...”- Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy, 10.0 out of 10 based on 8 ratings