Olbrzymi sukces naszej reprezentacji w turnieju „Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju”!

W niedzielę 8 listopada w Łochowie odbył się jeden z największych turniejów w Polsce pod nazwą „Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju” w kategorii dziewcząt rocznik 2008 i młodsze. 5 zespołów rywalizowało w systemie każdy z każdym, mecz 2×12 minut. W tak mocno obsadzonym turnieju nasza reprezentacja zdobyła II miejsce! Poziom tych zawodów był o wiele wyższy niż rozgrywki szkolne (powiatowe).

W pierwszym meczu pokonaliśmy drużynę z Zielonki – klub sportowy z wieloletnią tradycją, mający sekcję we wszystkich rocznikach chłopców oraz dziewcząt, od dzieci po seniorów i seniorki. Twarda walka w obronie oraz znakomita postawa naszej bramkarki uniemożliwiły im zdobycie przewagi, co wykorzystały nasze zawodniczki wyprowadzając skuteczne szybkie ataki.
W drugim meczu zmierzyliśmy się z klubem z Chudka, mającym w swoim składzie zawodniczki z kadry wojewódzkiej. Po bardzo zaciętym meczu, świetnej grze w obronie i ataku udało nam się odnieść zwycięstwo.
Trzeci mecz rozegraliśmy przeciwko jednemu z największych klubów w Polsce – Olimpii Gdańsk. To spotkanie od początku kontrolowaliśmy, bardzo sprawnie budowaliśmy akcję w ataku. Dziewczyny kilka razy zaskoczyły przeciwniczki swoimi indywidualnymi zagraniami, co przełożyło się na pewne zwycięstwo.
W ostatnim meczu turnieju spotkaliśmy się z kadrą pomorza – drużyną złożoną z najlepszych zawodniczek województwa pomorskiego. Przez długi czas nie daliśmy sobie strzelić bramki. Dziewczyny wręcz heroicznie broniły dostępu do naszej bramki, toczyły twarde pojedynki 1 na 1, przyjmowały na siebie wiele potężnych strzałów. Jednak po zmianie swojej taktyki przeciwniczki w końcu sforsowały naszą obronę i zasłużenie wygrały. Warto wspomnieć, że kadra pomorza we wcześniejszym meczu pokonała jedną z drużyn aż 18-0, co świadczy o klasie tego zespołu.
Podsumowując, ten dzień był dla nas niesamowitym przeżyciem. Udało nam się zorganizować wyjazd w trudnych czasach, a dodatkowo osiągnęliśmy jeden z najlepszych wyników sportowych w historii szkoły. Warto wspomnieć, że na tak wymagającym turnieju byliśmy jedyną drużyną szkolną, pokonaliśmy na boisku kluby sportowe z wieloletnią tradycją oraz postawiliśmy solidny opór reprezentacji województwa pomorskiego (straciliśmy najmniej bramek w starciu z tą drużyną spośród wszystkich zespołów), a swoją postawą zaskoczyliśmy polskie środowisko unihokeja.
Wyniki naszej reprezentacji:
SP Halinów – UKS Bankówka Zielonka 4:1
SP Halinów – UKS Biedronka Chudek 2:1
SP Halinów – Olimpia Osowa Gdańsk 4:1
SP Halinów – Kadra Województwa Pomorskiego 0:5
Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale oraz koszulki. Cała drużyna odebrała wielki puchar oraz dyplom.
Organizator przygotował również nagrody indywidualne. W tym zacnym gronie znalazła się nasza zawodniczka – Wiktoria Karpińska, która została wybrana najlepszą bramkarką całego turnieju! W nagrodę otrzymała piękną statuetkę oraz plecak.
Skład naszej drużyny: Adrianna Płaza, Marta Ziarko, Antosia Andrusiuk (6d); Sylwia Jakubowicz (7g); Wiktoria Karpińska (6b); Julia Ciechomska, Zofia Pazio (5b); Karolina Zagórna (5c); Natalia Adamiec (6c), Marysia Jadczak (6f)
Dziękuje Rodzicom dziewcząt za wzorową współpracę oraz zaufanie, a zawodniczkom za walkę na boisku oraz zaangażowanie, z jakim podchodzą do treningów.
Wielkie gratulacje! Jesteśmy z Was dumni!
Przemysław Jurewicz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (8 votes cast)
Olbrzymi sukces naszej reprezentacji w turnieju „Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju”!, 9.0 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej