XVI Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Do konkursu przystąpiły trzy uczennice: Oliwia Kiczuk z klasy 4c (kategoria literacka – wiersz pt. „Niemy krzyk”), Natalia Wepa z klasy 7d (kategoria literacka – opowiadanie pt. „Matka”) oraz laureatka wielu konkursów plastycznych – Gabriela Kania z klasy 8a (kategoria plastyczna – malarstwo – obraz pt. „Życie daje życie”). Przypomnijmy: konkurs zachęca uczestników do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka oraz daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life. Dziękuję Oliwii, Natalii i Gabrysi za piękne prace, które wzruszają, są ciekawe i bardzo refleksyjne. Trzymamy za Was kciuki i życzymy sukcesu!!!
Koordynator konkursu, Małgorzata Cudny

NIEMY KRZYK

POD SERCEM MATKI MIAŁO BYĆ BEZPIECZNIE
NIE LICZYŁEŚ GODZIN
NIE LICZYŁEŚ DNI.
CHCIAŁEŚ TYLKO KOCHAĆ.
CHCIAŁEŚ BYĆ KOCHANY
A MOŻE CHCIAŁAŚ? NIE ZNAM TWEJ PŁCI.

MIAŁEŚ POZNAĆ MIŁOŚĆ,
PATRZEĆ W GWIAZDY NAD GŁOWĄ,
BYĆ PODRÓŻNIKIEM, A MOŻE POETĄ.

MOGŁEŚ BYĆ JAK JA,
JAK JA ŚMIAĆ SIĘ I PŁAKAĆ
MOGŁEŚ, ALE NIE MA CIĘ
I NIKT NIE POZNA TWOICH MARZEŃ.

A TY NIE POZNASZ KOLEŻANEK
I NIE POCZUJESZ DESZCZU NA POWIEKACH
I NIE POWIESZ NIGDY „MAMO”.

UMARŁEŚ ZANIM SIĘ URODZIŁEŚ
A PRZECIEŻ MIAŁEŚ BYĆ.

OLIWIA KICZUK
KLASA IV C

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (24 votes cast)
XVI Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, 8.6 out of 10 based on 24 ratingsPowrót do strony głównej