„Portret Króla Jegomości” – klasy 2b i 2d w Zamku Królewskim

6 grudnia uczniowie klasy II B i II D razem z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Drugoklasiści z podziwem spoglądali na wspaniałe wnętrza z postanowieniem, że jeszcze nie raz tu przyjadą, by lepiej poznać zamek i jego historię. Na lekcji „Portret Króla Jegomości” uczniowie klasy II B oglądali reprezentacyjne i prywatne portrety królewskie, poznali insygnia władzy królewskiej oraz symbolikę kolorów stroju koronacyjnego. Wielkie wrażenie zrobił na nich tron, na którym zasiadali polscy królowie. Uczniowie klasy II D na lekcji „Skarbiec króla” poznali wartość przeszłości, tradycji i kultury. Zobaczyli również cenne przedmioty zgromadzone przez rodzinę królewską. Dzieci dowiedziały się, że skarbem nie są tylko przedmioty wykonane ze złota czy srebra, ale równie cenne są zdrowie, wiedza i talent.
Wychowawcy:Anna Przybysz kl. II B, Joanna Szczepańska kl. II D

Rating: 8.7/10 (3 votes cast)
„Portret Króla Jegomości” - klasy 2b i 2d w Zamku Królewskim, 8.7 out of 10 based on 3 ratings