Szkolny Dzień Mitologiczny

28 listopada 2019 r. uczniowie klas piątych wzięli udział w zmaganiach o wieniec laurowy podczas Szkolnego Dnia Mitologicznego. Podekscytowani nowym wyzwaniem piątoklasiści pojawili się w auli szkolnej po pierwszej godzinie lekcyjnej i z uwagą wsłuchiwali się w zasady udziału w konkursie. Wszyscy zebrani poczuli ducha rywalizacji, kiedy zaczęli dzielić się zadaniami. Trzeba było wskazać lidera grupy, osobę, która dopilnuje czasu wykonywanych prac oraz wyznaczyć przedstawicieli do poszczególnych zadań specjalnych. Artyści uzdolnieni plastycznie mieli okazję wykorzystać swój talent przy przygotowywaniu plakatów promujących czytanie mitologii. Uczniowie kochający muzykę i ruch obmyślali choreografię do tańca radości bogów olimpijskich, jeszcze inni przygotowywali inscenizacje scen mitologicznych, natomiast znawcy świata mody musieli się zaprezentować na wybiegu jako bogowie z Olimpu. Wśród piątoklasistów znalazło się też wielu zdolnych poetów, którzy stworzyli interesujące rymowanki prezentujące sylwetki mieszkańców Olimpu. Wszyscy uczestnicy zabawy doskonale się bawili. Kreatywność, umiejętność współpracy w grupie oraz umiejętność radzenia sobie w sytuacji kryzysowej przyniosły wspaniałe efekty. Każda z klas stanęła na wysokości zadania i wspaniale zaprezentowała się przed publicznością oraz jurorami. Szkolny Dzień Mitologiczny na długo zostanie w pamięci piątoklasistów.
W. Augustyniak, A. Kupiec, G. Słumińska

Rating: 8.5/10 (13 votes cast)
Szkolny Dzień Mitologiczny, 8.5 out of 10 based on 13 ratings