„Piękna nasza Polska cała” – projekt zerówek

Dzieci z oddziałów zerowych biorą udział w międzynarodowym projekcie „Piękna nasza Polska cała”. Projekt zakłada realizowanie różnych zadań mających na celu kultywowanie tradycji patriotycznych przez dzieci, jak również poznawanie polskich tradycji, zwyczajów, piosenek, zabaw i sławnych ludzi. We wrześniu w sali grupy „0” C zorganizowaliśmy kącik patriotyczny i wykonaliśmy „Biało-czerwone Drzewo Dobra”, które jest symbolem naszych dobrych uczynków dla Polski. W październiku dzieci z oddziałów „0” B,C,D zrealizowały kolejne zadanie z projektu „Piękna Nasza Polska cała”- „Herb naszego miasta”. Wspólnie wykonały kulki z krepiny, a potem mozolnie wyklejały duży format herbu Halinowa.
30.11.2019 w celu kultywowania tradycji patriotycznej, dzieci z oddziałów „0” C i „0” D udały się pod Pomnik Powstańców w Długiej Kościelnej. Dzieci oddały hołd powstańcom poległym w powstaniu styczniowym w obronie terenów naszej gminy. Wspólnie odmówiliśmy krótką modlitwę i zapaliliśmy znicze. Było to zadanie „Szlakiem historii”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (10 votes cast)
„Piękna nasza Polska cała” - projekt zerówek, 9.6 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej