W krainie mitów…

„Na początku był chaos…” Jak wyobrażali go sobie starożytni Grecy? Co z niego powstało? Kto stworzył człowieka? To tylko niektóre z pytań, na które znaleźliśmy odpowiedź w spektaklu pt. „W krainie mitów” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Bohaterowie scenicznej opowieści – para urwisów: Ola i jej brat Michał podczas szkolnej wycieczki do muzeum za sprawą niewłaściwego zachowania przenieśli się w czasy mityczne. Wtedy zaczęła się ich wielka przygoda, dzięki której pogłębili swoją wiedzę na temat mitologii. Poznali dobroczyńcę ludzkości – Prometeusza, ulubieńca bogów – Syzyfa, syna Dedala – Ikara, Pytię, króla Midasa a także wielu innych bohaterów mitologicznych. Warto dodać, że niesforne dzieciaki nauczyły się również szacunku do czasów minionych.
Spektakl bardzo spodobał się młodym widzom. Z pewnością rozbudził ciekawość naszych uczniów wierzeniami, wyobrażeniami oraz doświadczeniami starożytnych Greków i Rzymian.
Uczniowie klasy Vd i Ve wraz z opiekunami: p. W. Augustyniak, p. M. Lesiak, p. P. Jurewicz

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
W krainie mitów..., 7.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej