Wyprawa szóstoklasistów do Puszczy Kampinoskiej

4 października uczniowie klasy VI d i VI f wraz z opiekunami: p. J. Siwek, p. A. Kalitą – Babis i p. A. Kupiec wybrali się na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej. Zwiedzanie rozpoczęli od chwili zadumy w Muzeum Miejsca Pamięci w Palmirach, gdzie poznali historię ofiar tzw. pierścienia śmierci, utworzonego przez Niemców wokół okupowanej Warszawy. Następnie udali się do Twierdzy Modlin, weszli na Wieżę Tatarską, przewędrowali szlakiem Baśki Murmańskiej, niedźwiedzicy polarnej, która zasłynęła z zasalutowania marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu w czasie jednej z defilad. Później zatrzymali się przy kościele w Wierszach. Poznali niezwykłe losy kapelana Zgrupowania Kampinos, przyszłego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mieli również okazję zobaczyć oryginalną broń związaną ze Zgrupowaniem Kampinos. Ciekawą atrakcją wycieczki było ognisko z kiełbaskami. Następnie uczniowie uczyli się strzelać z łuku. Zwiedzili także skansen tradycyjnego budownictwa Kampinoskiego Parku Narodowego oraz wzięli udział w grze terenowej. Zmęczeni, ale pełni nowych wrażeń oraz zintegrowani wrócili do Halinowa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.1/10 (7 votes cast)
Wyprawa szóstoklasistów do Puszczy Kampinoskiej, 8.1 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej