Zielona Szkoła klas 3a, 3c i 3d

W dniach 5-7 czerwca 2019 r. klasy 3a, 3c i 3d wyruszyły na zieloną szkołę. Celem naszej wyprawy byłą Jura Krakowsko-Częstochowska z najstarszą w Polsce Kopalnią Soli w Bochni. Uczniowie na trzy dni zamienili sale lekcyjne na warsztaty w terenie, zwiedzanie i poznawanie pięknych krajobrazów południowej części naszego kraju. Pierwszego dnia wędrowali szlakami Ojcowskiego Parku Narodowego. Penetrowali Grotę Łokietka. Słuchali legend. Drugiego dnia szukali amonitów w kamieniołomach wcielając się w paleontologów. Wędrowali Szlakiem Orlich Gniazd. Zwiedzali Gród na Górze Birów i piękny zamek w Ogrodzieńcu , a na koniec zjeżdżali bezpiecznym torem saneczkowym. Trzeciego dnia celem naszej wyprawy była Bochnia. W kopalni soli korzystając z nowoczesnych technologii, w ciekawy sposób przekazano uczniom wiele wiadomości. Tam też była przejażdżka podziemną kolejką, która sprawiła wszystkim wiele radości . Do Halinowa wróciliśmy zmęczeni, ale zachwyceni. Jesteśmy pewne, że po zielonej szkole pozostaną nie tylko pamiątki i zdjęcia, ale również niezapomniane wrażenia.
Wychowawczynie klas 3a,3c,3d: Katarzyna Świerczyńska, Elżbieta Jerzak, Agnieszka Podbielska

Rating: 7.5/10 (8 votes cast)
Zielona Szkoła klas 3a, 3c i 3d, 7.5 out of 10 based on 8 ratings