Święto matematyki w naszej szkole

Dnia 10 maja 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbył się XVII Gminny Konkurs „Korneliada matematyczna”.
Pani Ewa Kupiec – wicedyrektor szkoły – przywitała zaproszonych uczniów ze szkół w Okuniewie, Cisiu, Chobocie, Brzezinach, a także z Halinowa. W matematycznych zmaganiach brało udział 52 uczestników obdarzonych zdolnościami matematycznymi: logiczne myślenie, szybkie liczenie oraz rozwiązywanie złożonych zadań tekstowych. Czas oczekiwania na wyniki uprzyjemniały uczniom gry planszowe i układanki, które przygotowały organizatorki konkursu. Medale i nagrody rzeczowe wręczał finalistom Sekretarz Halinowa Robert Grubek. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki w postaci gry, słodyczy, długopisu oraz mapy i folderu o naszej gminie. Fundatorem nagród dla najlepszych młodych matematyków był Urząd Miejski w Halinowie. Sponsorami pozostałych upominków byli: Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Halinowie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Halinowie, Barbara i Stanisław Bakiera, Dawid Wojda, Katarzyna Goździewska oraz Gminne Centrum Kultury w Halinowie. Owoce i pączki dla uczniów ufundowali Urszula i Adam Rudniccy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych oraz wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani wspólną fotografią.
W imieniu własnym oraz wszystkich uczniów dziękujemy sponsorom za hojność, pomoc i wsparcie w przygotowaniu tak ważnej i wspaniałej matematycznej imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń szkolnych.
Anna Ludwiniak i Jadwiga Siwek

Wyniki konkursu:
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele i opiekunowie uczniów, przedstawiła wyniki w pięciu kategoriach.
Wśród czwartoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Paulina Nagraba ZSP w Okuniewie
II miejsce Aleksandra Gołębiewska ZSP w Halinowie
III miejsce Helena Stępień ZSP w Brzezinach
Wśród piątoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Mariusz Stefaniuk ZSP w Okuniewie
II miejsce Kacper Oczkoś ZSP w Cisiu
III miejsce Emil Puchalski SP w Chobocie
Wśród szóstoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Oliwia Kamińska ZSP w Okuniewie
II miejsce Olga Gniado ZSP w Okuniewie
III miejsce Adam Kaźmierski ZSP w Halinowie
Wśród siódmoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Mateusz Stefaniuk ZSP w Okuniewie
II miejsce Fabian Paczek ZSP w Halinowie
III miejsce Mikołaj Kwiatkowski ZSP w Cisiu
Wśród ósmoklasistów zwycięzcami zostali:
I miejsce Barbara Samul ZSP w Cisiu
II miejsce Mateusz Szuba ZSP w Halinowie
III miejsce Przemysław Ozimkowski ZSP w Halinowie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.4/10 (10 votes cast)
Święto matematyki w naszej szkole, 8.4 out of 10 based on 10 ratingsPowrót do strony głównej