OSP Długa Kościelna wsparta przez najmłodszych strażaków

W dniu 27.03.2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie odbyły się pierwsze zajęcia Dziecięcej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Długiej Kościelnej w dwóch grupach wiekowych – grupa 1 „Ogniki” (6-8 lat) oraz grupa 2 „Płomyki” (9-11 lat). Cieszymy się, że na spotkanie organizacyjne, które odbyło się 16 marca w strażnicy OSP Długa Kościelna przybyło wiele osób.
Prezes OSP Długa Kościelna dh Mirosław Lesiński wraz z opiekunem Dziecięcej Drużyny Pożarniczej dh Joanna Szczepańską serdecznie powitali członków Dziecięcej Drużyny Pożarniczej.
Dzieci wraz z rodzicami mogły obejrzeć wozy strażackie, sprzęt używany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Dodatkowo, młodzi strażacy rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania związane ze strażą pożarną. Strażacy zapoznali dzieci z mundurami: galowym, koszarowym i bojowym oraz podstawowym sprzętem używanym podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzieci zostały zapoznane z pracą strażaka, poznały numer alarmowy 998 oraz zostały poinstruowane jak zachowywać się w przypadku wystąpienia zagrożeń.
Istotnym elementem działalności OSP Długa Kościelna jest edukacja oraz szeroko rozumiana działalność profilaktyczna w zakresie działań przeciwpożarowych. – nowoczesna jednostka OSP to dziś nie tylko gaszenie pożarów czy uczestniczenie w likwidacji skutków nawałnic czy powodzi. Od samego początku stawiamy na edukację i rozwój naszej młodzieżowej drużyny, a teraz także tej dziecięcej – powiedział prezes OSP Długa Kościelna dh Mirosław Lesiński.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.8/10 (4 votes cast)
OSP Długa Kościelna wsparta przez najmłodszych strażaków, 7.8 out of 10 based on 4 ratingsPowrót do strony głównej