Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”

Dnia 6 i 11 marca 2019 r. odbył się szkolny etap 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” dla klas I- III, IV- VI, VII-VIII i Gimnazjum. Jury wyłoniło z grupy kl. I-III trzy zwyciężczynie: Oliwię Kiczuk IIIb, Lenę Kiczuk Id i Matyldę Miaśkiewicz Ib. Z kl. IV-VI troje uczniów: Hannę Tomaszewską VIc, Julię Jankowską Vb i Beniamina Kuśmidra VIc, zaś w grupie kl.VII-VIII i Gimnazjum: Aleksandrę Pazio IIIa, Maję Antoniuk IIIa Gimn. i Kamilę Perkowską VIIa. Uczniowie ci 15 marca 2019 r. reprezentowali naszą szkołę w gminnym etapie konkursu. Przy ocenie uczestników brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę wymowy oraz ogólny wyraz artystyczny.
Ostatecznie do kolejnego, przedostatniego już, etapu konkursu zakwalifikowały się : Oliwia Kiczuk, Hanna Tomaszewska, Julia Jankowska, Aleksandra Pazio i Kamila Perkowska. Etap powiatowy odbędzie się 27 marca 2019 r. w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i mocno trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy!

Rating: 8.7/10 (7 votes cast)
Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”, 8.7 out of 10 based on 7 ratings