ŻYJ, WALCZ, ZWYCIĘŻAJ – Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę tych świąt. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy. Rekolekcje to przede wszystkim czas na pojednanie i pogłębienie więzi z Panem Bogiem. W tym roku szkolnym Rekolekcje Wielkopostne prowadził ks. Przemysław Połomski. Głównym tematem była nauka o walce duchowej, walce o nasze życie wieczne. Przesłanie: Tak jak Dawid z Goliatem wygrał przy pomocy 5 kamieni i z Panem Bogiem tak my walczymy przez: 1 kamień – Biblię, 2 kamień – Spowiedź Świętą, 3 kamień – Mszę Świętą, 4 kamień – Modlitwę i 5 kamień – Post. Pierwszego dnia została omówiona ważność Biblii w naszym życiu. W drugim dniu przeżywaliśmy dzień spowiedzi i rachunek sumienia. Było wystawienie Najświętszego Sakramentu. W klasach IV – V został wspólnie odmówiony różaniec święty, a w klasach VI – VIII Koronka do Bożego Miłosierdzia. Trzeciego dnia podczas nauki ks. Przemysław uświadomił nam, że wszyscy jesteśmy Rycerzami Pana Boga i Maryi. Zostaliśmy powołani do waliki o Królestwo Boże. Naszym mieczem są: Słowo – Dobre Uczynki – Modlitwa. Rekolekcje zakończyły się wspólną Mszą Świętą, po której został rozstrzygnięty konkurs. Należało odpowiedzieć na pytania: Ile ksiąg ma Biblia? Ile ksiąg ma ST? Ile ksiąg ma Nowy Testament. Zwycięzcami zostali: Basia Wojcieszko i Dawid Blicharz. Gratulujemy.
Dziękujemy Księdzu Połomskiemu za wygłoszone nauki rekolekcyjne. Czas rekolekcji uświadomił nam własne niedoskonałości. „Nauki rekolekcyjne pokazały, co powinniśmy zmienić w życiu i ile pracy musimy włożyć w to, żeby nasze życie mogło stawać się lepsze. Te rekolekcje pokazały, że jakkolwiek toczy się świat, cokolwiek próbuje nam się wmówić, prawdziwa droga jest tylko jedna. To droga przez Chrystusa”.
Z okazji rekolekcji uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Przyjaciele Misji” przygotowali okolicznościową wystawę z prac kolegów i koleżanek. Dziękuję wszystkim uczniom za wspólną pracę.

Szkolny Klub Wolontariatu „Przyjaciele Misji”
Małgorzata Cudny

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (54 votes cast)
ŻYJ, WALCZ, ZWYCIĘŻAJ - Szkolne Rekolekcje Wielkopostne, 9.5 out of 10 based on 54 ratings



Powrót do strony głównej