Uszyj laleczkę i uratuj życie dziecka!

W czwartek – 24 stycznia 2019 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu związanym z ogólnopolską akcją „Wszystkie Kolory Świata” organizowaną przez UNICEF Polska. „Wszystkie Kolory Świata” to akcja, która ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji zachęcamy uczniów do zaprojektowania i własnoręcznego uszycia szmacianej laleczki. Autor każdej z nich będzie musiał wypełnić „Akt urodzenia”, tzn. nadać imię laleczce i określić kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa. Każdy chętny będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Spośród wszystkich laleczek komisja szkolna wybierze jedną, która weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najbardziej oryginalną i najciekawszą lalkę akcji „Wszystkie Kolory Świata”. Główną nagrodą w konkursie jest koncert Majki Jeżowskiej na terenie zwycięskiej szkoły. Termin oddania lalek wraz z wypełnionym aktem urodzenia upływa 21 lutego 2019 („Akty urodzenia” do odebrania w sali 106, dokładny opis wykonania pracy oraz szablon do wydruku znajduje się poniżej).
Serdecznie zachęcam do udziału w akcji i z niecierpliwością czekam na wspaniałe laleczki.Koordynator Katarzyna Świerczyńska

Etapy szycia laleczki

Wykrój laleczki – każda część formatu A4

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.4/10 (18 votes cast)
Uszyj laleczkę i uratuj życie dziecka!, 7.4 out of 10 based on 18 ratingsPowrót do strony głównej