Korneliada matematyczna

25 9 czerwca 2011r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Halinowie odbyła się IX „Korneliada matematyczna”.
W konkursie brało udział 40 uczestników, uczniów klas IV-VI z terenu Gminy Halinów. Gości powitała Pani Ewa Kupiec z-ca Dyrektora Szkoły i życzyła uczniom zdrowej rywalizacji oraz osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Celem konkursu jest:
• popularyzacja matematyki wśród dzieci,
• możliwość sprawdzenia posiadanych przez uczniów wiadomości i umiejętności matematycznych na forum rówieśników naszej gminy,
• wzmacnianie motywacji do nauki, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów matematycznych w twórczy sposób.

Nagrody wręczała Pani Ewa Dziumak – Dyrektor Zespołu Szkół oraz z-ca Burmistrza Halinowa – Adam Sekmistrz. Sponsorami konkursu był Urząd Miejski w Halinowie oraz Rada Rodziców przy SP w Halinowie.

I miejsce: Ewa Makar SP Cisie
II miejsce: Wiktor Sado SP Halinów
III miejsce: Anna Śliwińska SP Cisie

KlasaV
I miejsce: Maciej Zieliński SP Cisie
II miejsce: Karol Izraelski ZSP Okuniew
III miejsce: Mateusz Kręzel SP Halinów

I miejsce: Wioletta Głowacka ZSP Okuniew
I miejsce: Konrad Kobrzak ZSP Okuniew
II miejsce: Arkadiusz Siekiera SP Halinów
III miejsce: Paweł Osipczuk SP Cisie

Konkurs przebiegał w trzech etapach:
I etap – 30 zadań zamkniętych sprawdzających ogólną wiedzę matematyczną na poziomie danej klasy.
II etap – 12 zadań tekstowych zamkniętych wymagających obliczeń, by udzielić jednej prawidłowej odpowiedzi z 4 możliwych.
III etap to zagadka logiczna, wymagająca szczególnie wnikliwego czytania i myślenia matematycznego.
Wszyscy uczestnicy matematycznych zmagań otrzymali pamiątkowy długopis, a oferowane napoje i pączki wzmocniły nadwyrężone siły.

[Gallery not found]

Jak co roku, uczniowie wypełnili ankietę, która zawierała pytania dotyczące konkursu. Udzielone odpowiedzi pomagają organizatorom zorientować się, jakie są wrażenia i opinie uczestników o konkursie. W tegorocznej IX „Korneliadzie matematycznej” 90% ankietowanych potwierdziło, że wybór zadań wymagał wiedzy i intensywnego logicznego myślenia, a tym samym spełnił cele konkursu.
Największą nagrodą dla organizatorów – p. Jadwigi Siwek i p. Anny Ludwiniak – jest uzyskany wynik, który wskazuje, że 95% uczniów chciałoby brać udział w „Korneliadzie matematycznej” w następnym roku.

[Gallery not found]

Rating: 5.4/10 (12 votes cast)
Korneliada matematyczna, 5.4 out of 10 based on 12 ratings