Wystawa Body Worlds

4 grudnia 2018 roku uczniowie klas VIII b i VIII d pod opieką wychowawców pojechali na wycieczkę do Warszawy. W Pałacu Kultury i Nauki ośmioklasiści wraz z przewodnikiem zwiedzili BODY WORLDS – oryginalną wystawę twórcy metody plastynacji dr Guntera von Hagens. Ta najczęściej odwiedzana wystawa świata jest pierwszą publiczną ekspozycją dotyczącą anatomii człowieka. Uczniowie mieli możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od początku, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Podziwiali też trójwymiarowe eksponaty, poprzez które odkrywali najskrytsze zakamarki ludzkiego organizmu. Wystawione autentyczne eksponaty z ludzkich ciał, fascynujące multimedialne instalacje, pobudziły wyobraźnię uczestników wycieczki, zmusiły do przemyśleń, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm. W programie wycieczki było podziwianie panoramy Warszawy z XXX piętra budynku. Niestety, ze względu na mżawkę i mgłę uczniowie zwiedzili PKiN i skorzystali z innej oferowanej edukacyjnej atrakcji. Pani Marta Zakrzewska, nasz szkolny biolog, oprowadziła uczniów po wystawie „Fascynujący świat pająków i skorpionów”. Tylko nieliczni nie zajrzeli do terrarium, za to większość uczestników cieszyła świadomość, że oglądane żywe eksponaty wybrały do naturalnego życia, miejsca gorące i bardzo odległe od naszego kraju. Pełni nowych wrażeń uczniowie klas ósmych wrócili do Halinowa.
Anna Ludwiniak i Iwona Wierzbicka

Rating: 7.2/10 (12 votes cast)
Wystawa Body Worlds, 7.2 out of 10 based on 12 ratings