Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci z klas I- III poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiłam policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej w Warszawie, którzy spotkali się z uczniami. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Iwona Napiórkowska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.1/10 (7 votes cast)
Spotkanie z policjantem, 7.1 out of 10 based on 7 ratingsPowrót do strony głównej