Zajęcia logopedyczne w I b

Dnia 26 października w klasie 1b zostały przeprowadzone grupowe zajęcia logopedyczne, których celem nadrzędnym było zapoznanie uczniów ze specyfiką pracy logopedy. Spotkanie odbyło się z inicjatywy wychowawcy klasy pani Anny Przybysz. Pani logopeda Urszula Balcerowicz z przyjemnością przyjęła zaproszenie, a podczas zajęć opowiedziała uczniom o celach swojej pracy, odwołując się m.in. do doświadczeń dzieci uczestniczących w terapii. Dziewczynki i chłopcy objęci usprawnianiem chętnie dzielili się z pozostałymi swoją wiedzą, zwracając szczególną uwagę na fakt konieczności wykonywania ćwiczeń usprawniających wargi i język oraz nauki połykania i oddychania, co jest elementem niezbędnym do prawidłowej wymowy, ponadto zapobiega chorobom. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w interesujących zabawach rozwijających percepcję słuchową, wspomagających poprawną wymowę i umiejętność wypowiadania się. Dzieci aktywnie włączały się w przebieg zajęć. Najatrakcyjniejsze okazały się ćwiczenia z wykorzystaniem kremu czekoladowego. Na koniec w podziękowaniu wręczono pani logopedzie laurkę.

Rating: 5.5/10 (10 votes cast)
Zajęcia logopedyczne w I b, 5.5 out of 10 based on 10 ratings