Gminny Konkurs Historyczny

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie 7 listopada 2018 r. odbył się finał Gminnego Konkursu Historycznego pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Halinowa. Zespoły uczniowskie ze szkół, które wzięły udział w konkursie, pisały test składający się z 25 zadań, a następnie odpowiadały na pytania wyświetlane na ekranie. Tematyka dotyczyła sprawy polskiej w I wojnie światowej, odzyskania niepodległości, kształtowania się granic, terytorium i odbudowy państwa polskiego do lat dwudziestych XX wieku. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością dat, pojęć, wydarzeń i postaci z tego okresu historii naszego kraju. Po dwóch rundach zmagań konkurs zakończył się następującym wynikiem:
I miejsce: zespół uczniów: Laura Korczyk, Wiktor Podrucki, Bartłomiej Litwińczuk z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Halinowie, opiekun – P. Norbert Skurski. II miejsce: zespół uczniów: Oskar Majer, Jan Bułak, Maciej Ładno z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Cisiu, opiekun – P. Ireneusz Krysiuk. III miejsce:zespół uczniów: Filip Woźnica, Anna Nowak, Marta Domańska z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzezinach, opiekun – P. Wioletta Śledziewska
Organizatorzy: Beata Grynfelder, Norbert Skurski

Rating: 7.1/10 (7 votes cast)
Gminny Konkurs Historyczny, 7.1 out of 10 based on 7 ratings