Apel Papieski w klasach I – III

18 października w klasach I–III odbył się apel z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. W tym dniu wielu uczniów przybyło do szkoły w stroju galowym z żółtym elementem. Z przedstawionej prezentacji dzieci poznały najważniejsze informacje z życia wielkiego Polaka dotyczące jego dzieciństwa, lat młodzieńczych, życia kapłańskiego oraz pamiętnej daty wyboru na papieża. Uczniowie dowiedzieli się również, że Jan Paweł II bardzo kochał swoją Ojczyznę, troszczył się o nią, co przejawiało się często w jego nauczaniu. W czasie apelu laureatki etapu szkolnego Konkursu Poezji Religijnej, który organizowany jest dla uczczenia pontyfikatu Jana Pawła II, pięknie recytowały swoje wiersze. Oczywiście w czasie spotkania nie zabrakło też słynnej Barki, którą najmłodsi uczniowie zaśpiewali z wielkim zapałem i entuzjazmem. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości apel zakończyliśmy wspólną modlitwą za Ojczyznę. Wyniki Konkursu Recytatorskiego —>>>
Katecheci – ksiądz Przemysław Połomski i Ewa Szulim

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (9 votes cast)
Apel Papieski w klasach I - III, 8.0 out of 10 based on 9 ratingsPowrót do strony głównej