Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską

Dnia 13 września br. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką p. Renatą Piątkowską. Pisarce towarzyszyła zawodowa lektorka p. Malwina Kożurno. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas: Vd, Vf oraz VIIc wraz z nauczycielami. Pani Renata Piątkowska napisała ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży, z których wiele zostało nagradzanych. Podczas spotkania pisarka najpierw opowiedziała o Pakistanie, panujących tam obyczajach oraz o sytuacji kobiet w tym państwie, a następnie zaprezentowała losy Malali Yousafzai – tytułowej bohaterki książki pt. „Która to Malala?”. Młodzież w skupieniu i z dużym zainteresowaniem słuchała historii o pakistańskiej dziewczynce – najmłodszej na świecie laureatce Pokojowej Nagrody Nobla. Autorka przedstawiła postać tej niezwykłej nastolatki, blogerki opisującej sytuację dziewcząt w pakistańskim szkolnictwie i walczącej o prawa dziecka w Pakistanie. W trakcie spotkania lektor p. Malwina Kożurno w niezwykle ciekawy sposób czytała fragmenty wpisów i komentarzy internautów z całego świata na blogu Malali. Uczniowie byli zachwyceni. Na koniec chętne osoby mogły kupić książki pisarki i otrzymać autograf z dedykacją. Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Halinów. Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu.
Nauczyciele poloniści: Małgorzata Podolak, Agata Kalita-Babis

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.5/10 (6 votes cast)
Spotkanie z pisarką Renatą Piątkowską, 5.5 out of 10 based on 6 ratingsPowrót do strony głównej