Uczniowie z II a realizują projekt „Poznajemy państwa Europy”

W maju, podczas zajęć dydaktycznych, omawialiśmy z uczniami zasady pracy metodą projektu, do której zachęciła nas jedna z czytanek w podręczniku. Postanowiliśmy, podobnie, jak bohaterowie podręcznika, podjąć wyzwanie, wykorzystując tę metodę. Projekt nosił tytuł „Poznajemy państwa Europy”. Uczniowie podzielili się na pięć grup, z których każda wylosowała nazwę kraju. Do wyboru były: Włochy, Niemcy, Hiszpania, Grecja i Francja. Kolejnym etapem pracy było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat danego kraju. Sposób, w jaki uczniowie mieli zaprezentować swoje państwo, był dowolny, więc zaczęliśmy od burzy mózgów, podczas której uczniowie prześcigali się w pomysłach. Czas na przygotowanie wynosił ponad trzy tygodnie. 24 maja to czas, kiedy umówiliśmy się na pokazanie w klasie tego, co przygotowała każda z grup. Prezentacje poszczególnych państw zachwyciły poziomem i różnorodnością – począwszy od krótkich scenek aktorskich, regionalnych tańców, a skończywszy na degustacji narodowych smakołyków. Uwagę wszystkich przykuwały piękne stroje, wiążące się ściśle z prezentowanym krajem, w których uczniowie paradowali po szkole, częstując europejskimi przysmakami. W związku z ogromnym zaangażowaniem rodziców, dzieci jednogłośnie doszły do wniosku, że pod koniec roku szkolnego zaprosimy ich na „Europejski wieczór II a”.
WYCHOWAWCA KLASY II a Katarzyna Świerczyńska

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.6/10 (8 votes cast)
Uczniowie z II a realizują projekt „Poznajemy państwa Europy”, 6.6 out of 10 based on 8 ratingsPowrót do strony głównej